Wyznanie szefa Apple. "Bycie gejem to dla mnie największy dar od Boga"

Wyznanie szefa Apple. "Bycie gejem to dla mnie największy dar od Boga"

Wyznanie szefa Apple. "Bycie gejem to dla mnie największy dar od Boga"
Źródło zdjęć: © East News | AP/FOTOLINK
Arkadiusz Stando
25.10.2018 09:28, aktualizacja: 25.10.2018 10:40

Cztery lata temu Tim Cook podjął decyzję o swoim coming out. Jako pierwszy na świecie dyrektor generalny ogromnej korporacji powiedział publicznie, że jest gejem. Teraz tłumaczy, że była to wspaniała decyzja.

Jak mówi Tim Cook w wywiadzie z CNN Business "jestem z tego bardzo dumny". Dyrektor generalny Apple Inc. cztery lata temu wyznał, że jest homoseksualny. Swoją decyzję tłumaczy wyznaniami wielu wyśmiewanych, dręczonych i niekochanych przez rodziny nastolatków, którzy odważyli się powiedzieć głośno o swojej orientacji.

Szef Apple'a tłumaczył, że czytał historie nastolatków, które tak złapały go za serce, że postanowił otwarcie mówić o homoseksualizmie. W ten sposób chciał pokazać swoje wsparcie dla szykanowanych osób. Szczególną uwagę Cook zwraca na młode, wrażliwe osoby, których sytuacja doprowadza często do myśli a nawet prób samobójczych.

Cook dodaje też, że z pewnością nie chciał być pierwszym szefem dużej firmy, który otwarcie mówi o byciu gejem. Według niego to wręcz trochę przykre, że musiał być pierwszy, bo nikt wcześniej się nie przyznał. Nie miał też na myśli wspierania innych CEO z ich coming outem.

Na koniec Tim Cook wyznał: "bycie gejem jest dla mnie największym darem od Boga". Coming out pomógł mu zrozumieć, jak to jest być mniejszością w tłumie i poczuć więcej empatii.

Cook publicznie powiedział o swoim homoseksualizmie 30 października 2014 roku. Już wcześniej w opinii publicznej często padały takie sugestie, jednak do tego czasu nie były to potwierdzone informacje.

Jakim typem gracza jesteś? Preferujesz klasyczne produkcje dla jednego gracza czy uważnie śledzisz esport? Wypełnij nasz quiz!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)