Wysłali chlebek na granicę stratosfery. Nabrał "kosmicznego smaku"

Wysłali chlebek na granicę stratosfery. Nabrał "kosmicznego smaku"

Wysłali chlebek na granicę stratosfery. Nabrał "kosmicznego smaku"
Źródło zdjęć: © YouTube
Arkadiusz Stando
24.04.2018 12:04

Teoretycznie wszyscy składamy się z kosmicznej materii. Wszystko co jedliśmy, również jest tego pochodzenia. Mimo to, tych trzech mężczyzn postanowiło spróbować jak będzie smakować chlebek czosnkowy, jeśli wyślą go w kosmos.

Nagranie znalazło się wśród najpopularniejszych na serwisie YouTube w ciągu ostatniej doby.

Tysiące osób wysyłały już różne przedmioty na orbitę. Począwszy od satelitów do kebaba, który całkiem niedawno poleciał w kosmos i wrócił. Tym razem na granicę kosmosu wysłano chlebek czosnkowy. Celem eksperymentu było sprawdzenie, jak będzie smakował po tym, jak powróci z orbity. Po prawie dwóch godzinach chleb wzniósł się balonem stratosferycznym na wysokość 35,8 km. To niżej, niż wysokość z jakiej skoczył Felix Baumgartner - około 39 km.

Nie raz wysyłano już jedzenie w kosmos, ale nigdy jeszcze nie go nie próbowano po lądowaniu - twierdzi autor nagrania. Tym razem było inaczej. Aby odnaleźć pudełko, w którym ukryto chleb, zainstalowano nadajnik GPS, przez co nie było większego problemu. Według wyliczeń mężczyzn, balon miał wylądować na Ziemi w promieniu 5 mil od startu.

Po wylądowaniu okazało się, że chlebek o dziwo nie był specjalnie zimny. A wydawałoby się, że powinien zamarznąć. Na wysokości 13 km temperatura sięgała -25 stopni. Jak twierdzą autorzy nagrania, smakował całkiem nieźle.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)