"Wyścigowy" ekspres do kawy za 45 000 zł

"Wyścigowy" ekspres do kawy za 45 000 zł

"Wyścigowy" ekspres do kawy za 45 000 zł
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
02.01.2014 12:43

Espresso Veloce Serie Titanio V12 to nie lada gratka dla miłośników mocnej kawy i szybkich samochodów. Ekspres ten dostępny jest w ograniczonej liczbie i nie każdy będzie mógł sobie na niego pozwolić.

Wygląd ekspresu inspirowany jest silnikami z bolidów F1. Niestety cena również jest na poziomie dostępnym jedynie dla nielicznych. Ten nietypowy ekspres kosztuje aż 9000 funtów brytyjskich (ok. 45 tys. zł). Tak wysoka cena ma swoje uzasadnienie przede wszystkim w użytych do produkcji materiałach.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Titanio V1. składa się z ponad 90 części wykonanych z precyzją do dziesiątych części milimetra. Mało tego, materiały użyte do ich wykonania to przede wszystkim tytan, stal szlachetna i aluminium. Rury wydechowe, z których wylatuje gotowy napar, wykonane są z tytanu. Aby uzyskać lustrzany połysk i odbarwienie jak w prawdziwych wydechach F1, poddaje się je obróbce cieplnej oraz 18-godzinnemu polerowaniu maszynowemu. Dołączone do zestawu kubki w kształcie tłoków poleruje się ręcznie.

Ciśnienie w jakim ekspres przyrządza kawę wynosi aż 22 bar. Ten model będzie wyprodukowany w limitowanej ilości 500 sztuk. Jeśli nie uda ci się go kupić, możesz zdecydować się na któryś z mniejszych odpowiedników – wersji V8 lub V10.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)