Wypadek awionetki pod Warszawą. Awaryjne lądowanie w okolicach trasy S8 [Zobacz zdjęcia]

Wypadek awionetki pod Warszawą. Awaryjne lądowanie w okolicach trasy S8 [Zobacz zdjęcia]

Wypadek awionetki pod Warszawą. Awaryjne lądowanie w okolicach trasy S8 [Zobacz zdjęcia]
Źródło zdjęć: © Facebook.com | OSP Kobyłka
22.01.2020 11:36

Wypadek awionetki nieopodal Marek pod Warszawą. Do awaryjnego lądowania doszło na leśnej łące w okolicach trasy S8. Na pokładzie maszyny znajdowały się dwie kobiety: instruktorka pilotażu i jej uczennica. Poniżej zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek w godzinach wieczornych, w okolicach obwodnicy Marek, między węzłami Radzymin a węzłem Kobyłka. Lokalne służby poinformowały, że zgłoszenie o awaryjnym lądowaniu awionetki otrzymały około godziny 18:45. Na miejsce natychmiast zostały wysłane jednostki ratownicze.

Z informacji policji wynika, że lądowanie było łagodne. Doszło do niego w dość trudnym terenie leśnym, w związku z czym strażacy mieli problemy z dotarciem na miejsce. Na szczęście po niecałej godzinie od wypadku osoby znajdujące się na pokładzie maszyny zostały wyciągnięte z wraku i opatrzone przez ratowników.

Awionetką podróżowały dwie kobiety: instruktorka pilotażu oraz kursantka. Pilotce nie stało się nic poważnego, jej uczennica z niewielkimi obrażeniami ręki trafiła do szpitala. Poniżej można zobaczyć zdjęcia z miejsca wypadku, udostępnione przez Ochotniczą Straż Pożarną.

Na miejscu zdarzenia pracowała policja, straż pożarna i pogotowie. Służby zabezpieczyły teren i powiadomiły o zdarzeniu Państwową Komisję Wypadków Lotniczych. Przyczyna awaryjnego lądowania jest na razie nieznana.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)