Wyniki Androida sztucznie nadmuchane?

Wyniki Androida sztucznie nadmuchane?

Wyniki Androida sztucznie nadmuchane?
Źródło zdjęć: © CHIP
26.07.2011 14:52, aktualizacja: 26.07.2011 15:11

Smartfony z systemem Android sprzedają się świetnie. Problem w tym, że aż 30-40 procent użytkowników zwraca swoje urządzenia, co w żadnych statystykach uwzględniane nie jest.

Obraz
© (fot. CHIP) Czy Android walczy fair z iOS-em?

Poziom zwrotów niektórych smartfonów z Androidem sięga nawet 4. procent. W porównaniu z telefonem Apple'a jest to ogromny procent zwrotów. W 2010 roku, kiedy iPhone 4 miał najwieksze problemy z gubieniem zasięgu, poziom zwrotów w krytycznym momencie wyniósł... zaledwie 1,7 procent. W świetle tych informacji, przestaje nas dziwić fakt, że Android w tej chwili kontroluje przeszło 50 procent globalnego rynku smartfonów, podczas gdy iOS zadowolić się musi jedynie ok. 30 procentami (dane firmy Millennial Media za kwiecień 2011 roku). Gdyby bowiem w statystykach uwzględnić poziom zwrotów urządzeń z tymi systemami, układ sił mógłby przedstawiać się zgoła odmiennie.

Warto jednak wspomnieć, że wszystkie te rewelacje mogą być równie dobrze wyssane z palca - podane są bowiem w dość lakoniczny sposób przez "dobrze poinformowane" źródła serwisu TechCrunch.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Androidowy tablet za 600 złotych? To możliwe!"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)