Wyjątkowy gość podczas koncertu Kraftwerk. Na ekranie pojawił się astronauta

Wyjątkowy gość podczas koncertu Kraftwerk. Na ekranie pojawił się astronauta
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Arkadiusz Stando

24.07.2018 11:43, aktual.: 24.07.2018 12:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Astronauta Alexander Gerst pojawił się na ekranie za sceną podczas koncertu niemieckiego zespołu Kraftwerk. Transmitując z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wygrywał utwór "Spacelab". Publiczność była zachwycona.

Podczas koncertu zespołu Kraftwerk w Stuttgarcie, fani niemieckiego zespołu byli świadkami niesamowitego spektaklu. Mogli poczuć się jak w kosmosie, kiedy tuż za sceną na ekranie pojawił się niemiecki astronauta Alexander Gerst, prowadząc transmisje z pokładu ISS. W kosmosie przebywa od 6 czerwca 2018 r.

Wideo opublikowała w sobotę Europejska Agencja Kosmiczna. Alexander Gerst przywitał się z zespołem oraz publicznością ze swojego aktualnego miejsca pracy. Korzystając z tableta z wirtualnym syntezatorem, Gerst grał nuty przeboju Kraftwerk "Spacelab" z 1978 roku. Fani byli wniebowzięci.

Od 6 czerwca Alexander Gerst znajduje się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, orbitującej ziemię. Niedawno na pokładzie kapsuły wysłanej przez SpaceX na stację dotarł robot "CIMON", który ma być towarzyszem Gersta na ISS. Kosmonauta ma wraz z nim prowadzić badania, i wywnioskować, w jaki sposób sztuczna inteligencja może pomóc członkom załogi ISS.

CIMON został wyposażony w mikrofony i kamery z technologią rozpoznawania twarzy i głosu. Jednak projektanci systemu z firmy IBM twierdzą, że robot może wejść w interakcję z każdym, kto wywoła go po imieniu. Alexander Gerst przywita się z CIMONEM w poniedziałek 2 lipca i rozpocznie wspólnie z nim kilka eksperymentów naukowych.

Robot nie będzie pierwszym, który służy na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, jednak jako pierwszy posiada sztuczną inteligencję. Aktualnie astronautom przebywającym na stacji służą niewielkie "SPHERES", używane od 2006 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)