Wybory 2020. Google zdradza, co i kto interesuje Polaków

Wybory 2020. Google zdradza, co i kto interesuje Polaków

Wybory 2020. Google zdradza, co i kto interesuje Polaków
Źródło zdjęć: © Google Trends
26.06.2020 10:20

Google zbadał, co i kto najbardziej interesuje Polaków przed najbliższymi wyborami prezydenckimi. Jak rozkłada się zainteresowanie poszczególnymi kandydatami w różnych regionach Polski i jakie tematy wyborcze interesują najbardziej?

Google Trends to narzędzie dostępne dla każdego i pozwalające sprawdzić, czego ludzie szukają w sieci. W związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi, które odbędą się w najbliższy weekend, amerykański gigant przygotował podsumowanie pozwalające sprawdzić, co najbardziej interesuje Polaków przed wyborami 2020.

W ciągu ostatnich dni znacząco wzrosło zainteresowanie częścią kandydatów. Niekwestionowanym zwycięzcom w rankingu Google’a na najczęściej wyszukiwanego kandydata jest Rafał Trzaskowski.

Od 19 czerwca zainteresowanie nim i jego programem znacząco wzrosło, chociaż obecny prezydent - Andrzej Duda nie pozostaje daleko w tyle. Na trzecim miejscu znalazł się Szymon Hołownia, chociaż "gonią" go Krzysztof Bosak i Robert Biedroń.

Obraz
© Google Trends

Jeśli spojrzymy, jak rozkładają się wyszukiwania w poszczególnych województwach, to widzimy, że Trzaskowski prowadzi w niemal każdym regionie Polski. Samotną wyspą jest woj. świętokrzyskie, gdzie większym zainteresowaniem w ostatnich dniach cieszy się Andrzej Duda.

W Google Trends możemy również sprawdzić, jakie konkretnie tematy interesują Polaków w kontekście poszczególnych kandydatów. Co ciekawe, rodaków najczęściej interesują wpadki kandydatów, a nie np. informacja na temat programu czy samej kampanii wyborczej.

Wybory 2020 godziny i data

Poza informacjami na temat kandydatów, Polacy szukają również podstawowych informacji na temat tego, gdzie i kiedy będziemy mogli oddać głosy. Wybory prezydenckie 2020 odbędą się 28 czerwca. Komisje wyborcze będą otwarte od 7:00 do 21:00. Możliwe, że godziny zostaną wydłużone, jeśli osoby, które przybyły do lokalu wyborczego przed 21:00 nie zdążą oddać głosu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)