Współzałożyciel Apple'a: To już nie jest ta firma, która kiedyś zmieniała świat

Współzałożyciel Apple'a: To już nie jest ta firma, która kiedyś zmieniała świat

Współzałożyciel Apple'a: To już nie jest ta firma, która kiedyś zmieniała świat
Źródło zdjęć: © Wikimedia / CC
17.03.2016 15:45, aktualizacja: 18.03.2016 10:47

Steve Wozniak, który wspólnie ze Steve?em Jobsem założył firmę Apple, nie jest zadowolony z kierunku, który obrała. Podaje Apple Watch jako przykład zmiany tożsamości na gorsze.

Steve Wozniak uczestniczył w spotkaniu, na którym odpowiadał na pytania zadawane przez internautów. Z tej okazji miał okazję podzielić się słowem uznania dla Tima Cooka, który zdaniem Wozniaka jest dobrym nadzorcą, skupionym na oferowaniu produktów jak najlepszej jakości. Wiele rzeczy jednak go martwi.

- Uwielbiam mojego Apple Watcha, ale on przeniósł nas na rynek biżuterii, na którym musimy wydać od 500 dolarów do 1100, w zależności od tego za jak ważną osobę się uważamy. A jedyną różnicą w tych modelach jest bransoletka. 20 zegarków w cenach od 500 dolarów do 1100 dolarów, i tylko opaska? To nie jest firma, którą kiedyś był Apple, która często zmieniała świat. Uwielbiam ich sprzęt i oprogramowanie, nic mnie nie rozczarowuje. Popieram mocno Tima Cooka i nowego Apple'a. Mocno jednak tęsknię za Stevem Jobsem - twierdzi. Wyraził też poparcie dla Apple'a w kwestii jego konfliktu z FBI.

Nie jest żadną tajemnicą, że Steve Wozniak lubuje się w okazjonalnym krytykowaniu najświeższych poczynań Apple. Popularny Woz stwierdził kiedyś, że gigant z Cupertino zaniedbał rozwój iPhone’a i wkrótce może pozostać z nim daleko w tyle za ofertami innych firm. Wcześniej wypowiadał się publicznie, że Siri była lepszą usługą zanim kupiło ją Apple.

słk

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Panasonic prezentuje nowe Toughpady dla biznesu

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)