Wrocławska policja przejęła serwery warez'owe

Wrocławska policja przejęła serwery warez'owe

09.11.2007 15:30

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zabezpieczyli 6 serwerów warez'owych, za pomocą których rozpowszechniano nieautoryzowane kopie plików multimedialnych. Wartość materiałów przechowywanych na serwerach oceniono wstępnie na 500 tys. złotych.

W wyniku akcji wrocławskich policjantów zatrzymano też jedną osobę. Serwery zawierały 37 dysków twardych o łącznej pojemności 12 terabajtów. Znajdowały się w jednym z budynków wrocławskiej uczelni wyższej oraz w mieszkaniu prywatnym 29-letniego wrocławianina, administratora m.in. sieci uczelnianej. Zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Niestety policja nie ujawnia na razie, o jaką uczelnię chodzi. Wiadomo natomiast, że zatrzymany mężczyzna na pewno nie jest jedyną osobą zamieszaną w ten proceder. Jak dowiedzieliśmy się w biurze prasowym KWP we Wrocławiu, sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Funkcjonariusze wpadli na trop grupy warez'owej przy okazji innej operacji. Jeśli chodzi o materiały znalezione na serwerach, w większości były to filmy; było tam również dużo gier, programów komputerowych i plików muzycznych, jak również książki w formacie elektronicznym.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)