WP Trusted - Bezpieczny Nadawca

WP Trusted - Bezpieczny Nadawca

WP Trusted - Bezpieczny Nadawca
10.02.2010 15:22

Wirtualna Polska realizuje nowatorski program przeciwko phishingowi, „WP Trusted – Bezpieczny Nadawca”. Jego pierwszym partnerem został serwis Allegro.pl

„Phishing”. oznacza podszywanie się pod godną zaufania instytucję w celu wyłudzenia prywatnych informacji (np. haseł lub numerów kart kredytowych). Wirtualna Polska przeciwdziałając temu procederowi realizuje nowatorski program „WP Trusted – Bezpieczny Nadawca”. Pierwszym partnerem programu została największa polska platforma e-commerce – Allegro. Od teraz wszelkie listy wysyłane do użytkowników Poczty WP przez serwis Allegro oznaczane będą specjalną ikonką graficzną, a ich nadawca zyska miano w pełni bezpiecznego. Współpraca ta pozwoli skutecznie chronić internautów przed spreparowanymi mailami, co jest szczególnie istotne zwłaszcza po zakończeniu aukcji.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Wiadomości pochodzące od bezpiecznego nadawcy są specjalnie oznaczane przez WP –. za pomocą ikonki oraz zielonego paska, które wyróżniają list spośród innych. Dzięki takiemu oznakowaniu odbiorca ma pewność, że wiadomość została wysłana z wiarygodnego źródła. Co ważne Wirtualna Polska gwarantuje wiarygodność adresu nadawcy.

Mamy 5,3 miliona użytkowników poczty e-mail korzystających z naszej usługi za pośrednictwem interfejsu WWW. Trafiają do nich setki milionów listów miesięcznie. Wprowadzając nowatorski program „Bezpieczny Nadawca”. staramy się nie tylko przeciwdziałać phishingowi, chroniąc naszych internautów przed potencjalnym, bezprawnym wyłudzaniem ich prywatnych danych, ale też i edukować. Inicjujemy jednocześnie akcję na rzecz bezpieczeństwa korespondencji w Sieci. – mówi Andrzej Butkiewicz z Wirtualnej Polski – Cieszy nas, że jej pierwszym, znakomitym partnerem zostało Allegro.

Od 1. lutego, każdy e-mail wysłany przez serwis Allegro.pl do klientów oraz kontrahentów korzystających z Poczty WP, będzie wyróżniony graficznie. W nagłówku wiadomości, przy kopercie pojawi się zielony „ptaszek” potwierdzający, że wiadomość pochodzi z wiarygodnego źródła, czyli właśnie – i na pewno – z platformy Allegro. Ponadto, również na zielonym tle, wyświetlany będzie komunikat: „Ta wiadomość pochodzi od Bezpiecznego Nadawcy”.

Usługa działa m.in. dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technik kryptograficznych (DKIM), z których korzysta Poczta Wirtualnej Polski oraz systemy pocztowe Allegro. To pierwszy taki system w polskim Internecie, a dzięki współpracy obu stron –. w pełni skuteczny.

Handel w Internecie powinien charakteryzować się dwiema głównymi cechami: wygodą i bezpieczeństwem. I właśnie w trosce o ten drugi aspekt wprowadzamy kolejne zabezpieczenia. – mówi Mikołaj Paczkowski z Działu Bezpieczeństwa Allegro – Anonsowaliśmy już projekt anononimizacji loginów kupujących, który ma za zadanie zwiększyć prywatność Użytkowników i uniemożliwić podszycia pod sprzedających, teraz nadszedł czas na współpracę z operatorami pocztowymi. Dzięki współpracy z Wirtualną Polską nasi Użytkownicy zyskają pewność, że maile nadawane przez Allegro pochodzą od zaufanego nadawcy - dodaje Paczkowski.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)