WP Pilot. Telewizja w internecie za darmo i legalnie

WP Pilot. Telewizja w internecie za darmo i legalnie

WP Pilot. Telewizja w internecie za darmo i legalnie
Źródło zdjęć: © WP Pilot
Bolesław Breczko
04.07.2017 15:52, aktualizacja: 04.07.2017 18:14

Jest miejsce w internecie, gdzie możesz legalnie i za darmo oglądać najpopularniejsze polskie kanały telewizyjne, a także wiele zagranicznych. To WP Pilot.

W czasach szybkiego internetu coraz więcej osób świadomie rezygnuje z posiadania telewizora w domu. Nie muszą oni jednak rezygnować z oglądania telewizji i to za darmo. Taką możliwość daje WP Pilot.

Na stronie* pilot.wp.pl* można za darmo oglądać 31 kanałów telewizyjnych na żywo. Są to m.in. kanały Telewizji WP, TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TV 4, kanały muzyczne, tematyczne i obcojęzyczne. Aby mieć do nich dostęp wystarczy się za darmo zarejestrować. Możliwe jest też dokupienie dodatkowych kanałów: filmowych, dla dzieci, naukowych i rozrywkowych. Pakiety kosztują miesięcznie od 3,90 zł za 33 kanały, 14,90 zł za 56 kanałów i 24,90 zł za 82 kanały. Osobno można też kupić TV Republikę. Ceny mogą być wyższe w zależności od sposobu płatności (najdrożej jest przez SMS).

Obraz
© WP Pilot

A jak wygląda samo użytkowanie Pilota WP? Z usługi korzystałem ponad miesiąc i przyznam, że jest to naprawdę wygodne i intuicyjne. Po pierwsze wszystkie kanały mamy w jednym miejscu i nie trzeba wchodzić na różne strony i szukać odpowiednich wtyczek wideo. Stacje można łatwo wyszukiwać i sortować pod względem tematyki z menu po prawej stronie. Wybierając stację od razu zobaczymy jej program, który pokaże się pod oknem z wideo.

*WP Pilot jest dostępny na komputerach z Windowsem i Linuksem, komputerach Apple, telefonach z Androidem oraz iPhone'ach, tabletach i telewizorach Smart TV (Philips, Sony). *

Tutaj znajdziesz aplikację WP Pilot dla systemów Android, a tutaj dla systemów iOS

Usługa WP Pilot ta jest świetną alternatywą dla "klasycznej", ma jednak w porównaniu z nią pewne ograniczenia. Po pierwsze zależna jest od tego, jak szybkie jest nasze połączenie z internetem, minimum to 1 Mbit/s. Zależy od tego jakość obrazu i dźwięku i to, czy sygnał nie będzie się "zawieszał". Oczywiście im szybszy internet tym lepiej*. Przy szybkich połączeniach dochodzi nawet do tego, że sama zmiana kanałów jest szybsza niż w telewizorze (gdzie czasem trwa to 1-2 sekundy). *

Obraz
© WP Pilot

Kanały, które można oglądać, dostępne są w dwóch rozdzielczościach SD i HD. Kanały SD mają maksymalną rozdzielczość 406p natomiast HD to 720p czyli tak jak w telewizorach HD Ready. W obydwu przypadkach można zmniejszyć rozdzielczość obrazu co może być pożądane przy wolniejszych połączeniach.

*Czy WP Pilot jest legalny? *W odróżnieniu od pirackich portali nadających sygnał telewizyjny w internecie WP Pilot jest całkowicie legalny. Część kanałów udostępniana jest w oparciu o art. 43. ust 1 ustawy o radiofonii i telewizji. Pozostałe kanały są udostępniane na podstawie umów z nadawcami telewizyjnymi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (69)