Trwa ładowanie...
dvw9q7d

Wojskowe samoloty wykonały lot nad Warszawą. Przeleciały też nad 13 innymi miastami. To hołd dla bohaterów Bitwy Warszawskiej

W dniu 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej nad stolicą i 13 innymi miastami przeleciały wojskowe samoloty. Polskie i amerykańskie formacje utworzyły nad warszawskim placem Piłsudskiego biało-czerwone flagi. Na niebie można było dostrzec wojskowe myśliwce F-16 oraz samoloty szkolno-treningowe TS-11 Iskra.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Święto Wojska Polskiego i rocznica Bitwy Warszawskiej.
Święto Wojska Polskiego i rocznica Bitwy Warszawskiej. (MIKE SEGAR / Reuters / Forum)
dvw9q7d

W hołdzie bohaterom Bitwy Warszawskiej z 1920 roku formacje z Polski i USA około godziny 12.05 pojawiły się na niebie nad placem Piłsudskiego. Przelot samolotów był również związany z obchodami święta Wojska Polskiego. Wszystko odbyło się zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Obrony Narodowej.

Przelot w hołdzie bohaterom

W przelocie uczestniczyło sześć maszyn F-16 z 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w ugrupowaniu "GROT" i formacja czterech samolotów F-16. Maszyny pochodziły z 480. Eskadry Lotniczej Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych Ameryki, która stacjonuje na terenie Europy.

dvw9q7d

Piloci 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego wykonali również przeloty nad miejscami pamięci, które są związane z Bitwą Warszawską. Mowa tutaj m.in. o Ossowie oraz Radzyminie.

Przelot samolotów można było również oglądać w innych miastach: w Białymstoku, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie, Lublinie, Kielcach, Rzeszowie, Olsztynie, Łodzi i nad Westerplatte i we Wrocławiu.

dvw9q7d

Podziel się opinią

Share
dvw9q7d
dvw9q7d
Więcej tematów