Włochy. Wybuch wulkanu Stromboli. Zobacz wstrząsające wideo

Włochy. Wybuch wulkanu Stromboli. Zobacz wstrząsające wideo

Włochy. Wybuch wulkanu Stromboli. Zobacz wstrząsające wideo
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
29.08.2019 08:10

To już druga erupcja Stromboli w tym roku. Mimo, że wulkan pozostaje aktywny, to tak częste wyburzy rzadko mają miejsce. Do erupcji doszło w środę - w sieci pojawiły się wstrząsające wideo.

Stromboli to wyspa w archipelagu Wysp Liparyjskich (Włochy) na Morzu Tyrreńskim, którą tworzy czynny wulkan o wysokości 926 m. Poprzedni wybuch miał miejsce w lipcu i na szczęście udało się uratować większość osób przebywających na wyspie.

Do kolejnego wybuchy doszło w środę (28 sierpnia), a pierwsze oznaki były widoczne w okolicy południa. Według Volcano Discovery o 11:55 czasu lokalnego mieszkańcy Sycylii mogli zobaczyć kłębiące się chmury dymu nad Stromboli. Jak informują zagraniczne media w momencie erupcji wulkan uwolnił lawę, która dostała się do morza.

Poniżej możecie zobaczyć nagrania, które udało się nagrać świadkom zdarzenia.

Zgodnie z doniesieniami lokalnych władz, w wyniku erupcji Stromboli nikt nie ucierpiał O ile wybuch Stromboli nie jest aż tak dużym zaskoczeniem, to na początku wakacji doszło do erupcji wulkanu Rajkioke, który był uśpiony przez ostatnie 100 lat. Zdjęcia wybuchu zarejestrował NASA.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)