"Właśnie ściągnąłem piracką wersję oprogramowania z Internetu"

"Właśnie ściągnąłem piracką wersję oprogramowania z Internetu"
05.04.2011 14:45
"Właśnie ściągnąłem piracką wersję oprogramowania z Internetu"
Źródło zdjęć: © Symantec

"Właśnie ściągnąłem piracką wersję oprogramowania z Internetu" - SMS o tej treści do całej listy kontaktów z telefonu rozsyła fałszywa wersja programu Walk and Text, informują specjaliści firmy Symantec na blogu eksperckim

Prawdziwa i płatna aplikacja Walk and Text służy do śledzenia za pomocą aparatu lub kamery w telefonie sytuacji na drodze i jednoczesnego pisania wiadomości tekstowych lub maili. Okazuje się ona szczególnie przydatna podczas pośpiesznego korzystania z telefonu na ulicy lub podczas schodzenia ze schodów.

Od kilku dni w sieci znaleźć można nieistniejącą w rzeczywistości wersję aplikacji (1.3.7), będącą tylko przykrywką dla trojana Android.Walkinwat. Użytkowników urządzeń mobilnych kusi przede wszystkim możliwość bezpłatnego pobrania popularnego programu Walk and Text. Po rozpoczęciu instalacji, aplikacja wyświetla okno dialogowe informujące o procesie łamania zabezpieczeń. W rzeczywistości program zbiera i próbuje wysyłać prywatne dane z urządzenia (imię i nazwisko, numer telefonu, numer rejestracyjny IMEI) na zewnętrzny serwer.

288767369470621843
Źródło zdjęć: © (fot. Symantec)

Dodatkowo, aplikacja wysyła do całej listy kontaktów zapisanej w telefonie SMS o następującej treści: "Właśnie ściągnąłem piracką wersję oprogramowania z Internetu - Walk and Text dla systemu Android. Jestem głupi i tani, kosztowało to zaledwie dolara. Nie kradnij, tak jak ja to zrobiłem".

288767369470752915
Źródło zdjęć: © (fot. Symantec)

Instalacja aplikacji kończy się komunikatem zachęcającym do sprawdzenia rachunku telefonicznego i zakupu pełnej i prawdziwej wersji Walk and Text.

288767369470883987
Źródło zdjęć: © (fot. Symantec)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)