"Właśnie ściągnąłem piracką wersję oprogramowania z Internetu"

"Właśnie ściągnąłem piracką wersję oprogramowania z Internetu"
Źródło zdjęć: © Symantec

05.04.2011 14:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Właśnie ściągnąłem piracką wersję oprogramowania z Internetu" - SMS o tej treści do całej listy kontaktów z telefonu rozsyła fałszywa wersja programu Walk and Text, informują specjaliści firmy Symantec na blogu eksperckim

Prawdziwa i płatna aplikacja Walk and Text służy do śledzenia za pomocą aparatu lub kamery w telefonie sytuacji na drodze i jednoczesnego pisania wiadomości tekstowych lub maili. Okazuje się ona szczególnie przydatna podczas pośpiesznego korzystania z telefonu na ulicy lub podczas schodzenia ze schodów.

Od kilku dni w sieci znaleźć można nieistniejącą w rzeczywistości wersję aplikacji (1.3.7), będącą tylko przykrywką dla trojana Android.Walkinwat. Użytkowników urządzeń mobilnych kusi przede wszystkim możliwość bezpłatnego pobrania popularnego programu Walk and Text. Po rozpoczęciu instalacji, aplikacja wyświetla okno dialogowe informujące o procesie łamania zabezpieczeń. W rzeczywistości program zbiera i próbuje wysyłać prywatne dane z urządzenia (imię i nazwisko, numer telefonu, numer rejestracyjny IMEI) na zewnętrzny serwer.

Obraz
© (fot. Symantec)

Dodatkowo, aplikacja wysyła do całej listy kontaktów zapisanej w telefonie SMS o następującej treści: "Właśnie ściągnąłem piracką wersję oprogramowania z Internetu - Walk and Text dla systemu Android. Jestem głupi i tani, kosztowało to zaledwie dolara. Nie kradnij, tak jak ja to zrobiłem".

Obraz
© (fot. Symantec)

Instalacja aplikacji kończy się komunikatem zachęcającym do sprawdzenia rachunku telefonicznego i zakupu pełnej i prawdziwej wersji Walk and Text.

Obraz
© (fot. Symantec)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (15)
Zobacz także