Windows XP z SP3 - bezpieczny jak Vista?

Windows XP z SP3 - bezpieczny jak Vista?

08.10.2007 14:00

Specjaliści z NeoSmart Technologies, którzy biorą udział w testach tworzonego właśnie Service Packa 3 dla Windows XP ujawnili, iż wprowadzi on do systemu wiele opcji i narzędzi, znanych już z Windows Vista. Będą to przede wszystkim funkcje związane z bezpieczeństwem.

Przedstawiciele NeoSmart Technologies - http://neosmart.net poinformowali m.in. że SP3 dla Windows XP zawierać będzie ponad 1000 najróżniejszych uaktualnień, poprawek i modyfikacji dla tego popularnego OS-u. Ale nie będą to jedyne nowości - z pierwszych testów uaktualnienia wynika, że wprowadzi ono do systemu także sporo nowych funkcji związanych z bezpieczeństwem i znanych już z Windows Vista.

Będzie to m.in. nowy mechanizm aktywowania systemu ( Windows Product Activation ), narzędzia Network Access Protection ( ich zadaniem jest ochrona komputera przed zagrożeniami sieciowymi, m.in. poprzez wprowadzenie możliwości wymuszania stosowania ustalonych standardów bezpieczeństwa ) oraz moduł Kernel Mode Cryptographic Module. W Windows XP SP3 ma się również pojawić funkcja o nazwie "Black Hole Router", której zadanie polegało będzie na ochronie komputera przed "złośliwymi" routerami, uruchamianymi przez przestępców w celu zaatakowania komputera przez Wi-Fi.

Przypomnijmy: wedle deklaracji przedstawicieli Microsoftu SP3 dla Windows XP ma zostać udostępniony w połowie 2008 r.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)