Windows XP w pecetach Della do 2012 r.?

Windows XP w pecetach Della do 2012 r.?

Windows XP w pecetach Della do 2012 r.?
Źródło zdjęć: © WP.PL
23.04.2008 11:00, aktualizacja: 23.04.2008 11:18

Koncern Dell zamierza jeszcze przez cztery lata sprzedawać komputery z preinstalowanym systemem operacyjnym Windows XP. Przedstawiciel amerykańskiej firmy miał poinformować o tym użytkowników produktów Della.

Do 201. r. Windows XP ma być preinstalowany na maszynach z linii Latitude, Optiplex i Precision, zaś klienci mają mieć możliwość darmowej aktualizacji do Visty, kiedy poczują się na to gotowi. Gdyby te doniesienia potwierdziły się, oznaczałoby to, że Windows XP w wersji OEM będzie dostępne w sprzedaży ponad 10 lat po premierze systemu oraz 2 lata po udostępnieniu kolejnego wydania "okien" ( w 2010 r. ma ukazać się następca Visty, roboczo nazwany Windows 7 ).

Obraz
© Dell XPS

Byłaby to też znakomita wiadomość dla klientów korporacyjnych - stopień popularyzacji Visty w przedsiębiorstwach trudno uznać za satysfakcjonujący dla Microsoftu: firmy nie chcą migrować na Vistę z uwagi na zwiększone wymagania sprzętowe tego OS-a oraz obawy o kompatybilność z wieloma aplikacjami. Wiele firm wstrzymywało się też z przejściem na Vistę do czasu udostępnienia przez Redmond Service Packa 1 - http://www.pcworld.pl/news/147780.html dla tego systemu.

Dell miał zdecydować się na ten krok w wyniku licznych zgłoszeń użytkowników, którym nie w smak migracja do Visty. Należy jednak podkreślić, że Service Pack 3 do Windows XP - http://www.pcworld.pl/news/148543.html, nad którym prace właśnie zakończono, jest ostatnim pakietem poprawek przeznaczonym dla tego OS-a, wobec czego użytkownicy musieliby przez cztery lata obywać się bez wsparcia Microsoftu.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)