Windows XP doczekał się nowego dodatku Service Pack!

Windows XP doczekał się nowego dodatku Service Pack!27.08.2014 09:03
Windows XP doczekał się nowego dodatku Service Pack!
Źródło zdjęć: © Microsoft

Co prawda Windowsa XP nie można kupić już od lat, a w kwietniu tego roku Microsoft zakończył wsparcie dla sędziwego systemu operacyjnego, ale staruszek ma się nadal całkiem nieźle. Świadczy o tym zarówno fakt, że nadal prawie 1/4 wszystkich komputerów działa pod jego kontrolą, jak i to, że otrzymał ostatnio Service Pack 4.

Nie, to nie żart, a Microsoft nie zmienił nagle swojej polityki. Za dodatkiem Service Pack 4 do Windowsa XP stoją wierni fani tego systemu, a konkretnie Ryan Vandermeulen, który w przeszłości wydał już kilka dużych zbiorczych poprawek dla Windowsa. Nieoficjalny Service Pack 4 zawiera wszystkie dotychczasowe łatki dla 32-bitowego Windowsa XP oraz łatki POSReady 2009, które zostały wydane po kwietniu 2014 roku. SP4 zawiera także aktualizacje dla Windowsa Media Center Edition oraz wersji przeznaczonej dla tabletów. Uaktualnienia doczekały się także środowiska Microsoft .NET Framework w wersjach 4.0, 3.5, 1.1 oraz 1.0. Jak podkreśla sam autor załatane zostały tylko te luki, które zostały wcześniej zgłoszone.

Zbiorczy zestaw łatek Windows XP Unofficial SP4 można zainstalować na każdą wersję Windowsa XP, począwszy od SP1. Poprawki mogą zostać zainstalowane na działającym systemie, bądź zintegrowane z płytą instalacyjną.

Projekt prowadzenia nieoficjalnego wsparcia dla Windowsa XP został zapoczątkowany pod koniec ubiegłego roku. Do tej pory Vandermeulen wydał cztery mniejsze łatki przygotowane w jego ramach. Oczywiście Microsoft nie zaleca instalowania instalowania aktualizacji przygotowanych przez fanów, ale jest to ciekawa alternatywa dla ludzi, którzy z różnych względów nie planują w najbliższym czasie zmiany Windowsa XP na inny system operacyjny.

Polecamy na stronach Giznet.pl: Windows 9 pod koniec września?

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)