Windows Phone przegonił BlackBerry w USA

Windows Phone przegonił BlackBerry w USA
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

10.03.2014 13:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z najnowszych wyników badań statystycznych opublikowanych przez ComScore wynika, że aktualny udział w rynku telefonów z systemem Windows Phone jest większy niż udział BlackBerry.

Jednak jeśli przyjrzymy się tym danym nieco dokładniej, powodów do radości zaczyna ubywać. Windows Phone nadal posiada 3,2 proc. udziału w rynku - tyle samo, ile w październiku 2013. Oznacza to, że system Microsoftu swój awans na wyższą pozycję w rankingu zawdzięcza słabej sytuacji BlackBerry. Urządzenia z systemem operacyjnym tej firmy spadły z 3,6 proc. (dane z października 2013) do 3,1 proc. Niekwestionowanym liderem, jeśli chodzi o mobilne systemy operacyjne nadal pozostaje Android ze swoim 51,7 proc. udziałem w rynku. Zaraz za nim uplasowuje się iOS z 41,6 proc. udziału (wzrost o 1 proc. w ostatnich 3 miesiącach).

Zmiany udziały w runku spowodowane są coraz gorszą sytuacją BlackBerry. Jej CEO John Chen daje firmie 5. proc. szans na przetrwanie i zakłada, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, BlackBerry zacznie ponownie przynosić zyski dopiero w marcu 2016 roku.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "PornHub rusza ogromną kampanią marketingową"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)