Windows Phone 8.1: centrum notyfikacji i wirtualny asystent

Windows Phone 8.1: centrum notyfikacji i wirtualny asystent
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

17.12.2013 10:00, aktual.: 17.12.2013 10:26

Powoli wychodzą na jaw kolejne informacje na temat planowanej przez Microsoft aktualizacji Windows Phone do wersji 8.1. Wygląda na to, że przyniesie ona użytkownikom dwie znaczące zmiany.

Pierwszą z nich jest wprowadzenie usprawnień w interfejsie, podobnych do tego, co znają już doskonale właściciele urządzeń z Androidem i iOS. Według informacji portalu The Verge, użytkownik, poprzez przeciągnięcie palcem w dół z górnej krawędzi ekranu, będzie mógł wywołać dwa nowe okna. Jeśli ruch palcem będzie szybki, użytkownik otrzyma dostęp do ustawień urządzenia, jeśli natomiast ruch będzie wolniejszy, urządzenie wyświetli centrum notyfikacji.

Jednak najciekawszą funkcjonalnością nowej wersji Windows Phone będzie niewątpliwie odpowiedź Microsoftu na Siri, czyli system Cortana, o którym pisaliśmy kilka miesięcy temu. Docelowo Cortana ma podobno trafić do wszystkich urządzeń ze stajni Redmond, ale to użytkownicy Windows Phone 8.1 będą mogli jako pierwsi sprawdzić, czy wyposażony w algorytmy maszynowego uczenia się wirtualny asystent rzeczywiście się sprawdza. Po aktualizacji do wersji 8.1. Cortana ma podobno zastąpić domyślną wyszukiwarkę Bing, a użytkownicy mają mieć oczywiście możliwość głosowej interakcji z urządzeniem.

Pozostałe zmiany mają być drobne, ale na pewno spotkają się z pozytywnym przyjęciem użytkowników. Microsoft ma w końcu dodać możliwość odrębnej regulacji głośności dla dzwonków i dla odtwarzanych mediów czy wprowadzić wsparcie dla VPN.

Podczas gdy Microsoft pracuje nad aktualizacją swojego systemu mobilnego, Nokia przygotowuje dwa smartfony, o nazwach kodowych Goldfinger oraz Moneypenny, które mają pojawić się wraz z premierą wersji 8.1. Pierwszy z nich ma zostać wyposażony w interesujący system "3D Touch", który ma wykrywać także niektóre interakcje zachodzące ponad ekranem.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)