Windows Phone 7 zdobywcą trzech nagród w konkursie designerskim

Windows Phone 7 zdobywcą trzech nagród w konkursie designerskim

Windows Phone 7 zdobywcą trzech nagród w konkursie designerskim
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
26.09.2011 11:50

Windows Phone 7 okazał się potrójnym zwycięzcą konkursu IDEA, zorganizowanego przez stowarzyszenie Industrial Designers Society of America. Telefon wyróżniono aż w trzech kategoriach: Best In Show, Interactive Product Experiences oraz w kategorii uznawanej
za najważniejszą: People’s Choice Award.

Amerykańskie Stowarzyszenie Projektantów Wzornictwa Przemysłowego to najstarsze i największe stowarzyszenie na świecie, zajmujące się designem. Konkurs IDEA (International Design Excellence Award) ogłaszany jest corocznie od 3. lat i promuje w środowiskach biznesu i opinii publicznej rolę wpływu wzornictwa przemysłowego na jakość życia i gospodarki.

"Windows Phone 7 został stworzony z założeniem, że to użytkownik jest królem. Zespół projektantów rozpoczął prace od zdefiniowania i dogłębnego zrozumienia ludzi, którzy chcieliby używać tego urządzenia. Ich punktem wyjścia było przekonanie, że można lepiej, przyjemniej i efektywniej korzystać z telefonu, jeśli zaprojektuje się go z myślą o tym, kim są użytkownicy, a nie z myślą o tym, co robią.. "- jury podsumowało wygraną Windows Phone 7 w kategorii Interactive Product Experiences.

Nagroda jest zwieńczeniem starań firmy związanych z zapoznaniem użytkowników z nowatorskim stylem Metro. Kilka dni wcześniej, podczas konferencji BUILD w Kaliforni, Microsoft zaprezentował wersję deweloperską systemu operacyjnego Windows 8, którego najważniejszą cechą jest stworzony od nowa, jednolity interfejs Metro, zaprojektowany z myślą nie tylko o komputerach, ale o wszystkich urządzeniach z systemem Windows, w tym Xbox i Windows Phone.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)