Windows Phone 7 blokuje karty SD

Windows Phone 7 blokuje karty SD

Windows Phone 7 blokuje karty SD
16.11.2010 23:46, aktualizacja: 17.11.2010 09:18

Użycie karty SD w smartfonie z Windows Phone 7 spowoduje jej stałe zablokowanie - nie można będzie jej odczytać na żadnym innym urządzeniu oprócz macierzystego.

Telefony oparte o Windows Phone 7 oficjalnie nie obsługują wymiennych kart pamięci SD, jednak po zdjęciu tylnej pokrywy, w większości z nich bez trudu można odnaleźć slot kart microSD. W części sprzedawanych obecnie urządzeń taka karta jest już zainstalowana.

Niestety, wyciągnięcie nośnika spowoduje całkowitą blokadę aparatu. System nie będzie chciał się uruchomić, dopóki nie włożymy karty z powrotem. Zresztą i tak nie ma sensu jej wyciągać - karta użyta raz w smartfonie na WP7 nie będzie się nadawała do użytku w żadnym innym urządzeniu. SD mogą służyć tylko i wyłącznie rozszerzaniu pamięci urządzenia - nie mogą absolutnie być wykorzystywane do przenoszenia plików.

Przy instalacji karty pamięci Windows Phone specjalnie ją formatuje tworząc pojedynczy, wspólny system plików obejmujący pamięć wewnętrzną urządzenia i kartę SD. Następnie karta jest permanentnie szyfrowana losowym kluczem, co powoduje, że nośnik pamięci nie będzie współpracował z żadnym innym sprzętem, niezależnie od tego, czy jest to komputer PC, czy inne urządzenie z Windows Phone 7.

Ponadto smartfony poprawnie obsługują tylko specjalne, certyfikowane karty, przeznaczone do współpracy z WP7. Co ciekawe, nie są one jeszcze dostępne w sprzedaży. Microsoft informuje, że użycie niecertyfikowanej karty może spowodować niestabilną pracę systemu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)