Windows 9 będzie dostępny za darmo

Windows 9 będzie dostępny za darmo
Źródło zdjęć: © chip.pl

04.08.2014 11:03, aktual.: 04.08.2014 11:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na razie w sierpniu możemy spodziewać się jeszcze drugiej paczki poprawek dla systemu Windows 8.1. Za to w przyszłym roku...

Jak twierdzi Mary Jo Foley, jedna z najlepiej poinformowanych dziennikarek zajmujących się tematyką związaną z Microsoftem, możemy spodziewać się jeszcze dwóch poprawek do Windows 8.1: drugiej i trzeciej. Wypuszczenie drugiej paczki poprawek spodziewane jest już w sierpniu, ale użytkownicy tego systemu nie powinni spodziewać się jakichś znaczących usprawnień. Przede wszystkim nie ma co liczyć na wprowadzenie jakiegoś bardziej użytecznego Menu Start w wersji mini, ponieważ prawdopodobnie Microsoft zdecydował, by była to jedna z rzeczy triumfalnie "wprowadzonych" w Windows 9, znanym też jako Windows Threshold. Mówiąc jeszcze bardziej ogólnie, Microsoft wycofał się z wprowadzania usprawnień w Windows 8.1 w postaci dużych, spektakularnych zestawów, na rzecz dyskretnych, comiesięcznych uaktualnień systemu. Wielkie uderzenie planowane jest dopiero na kwiecień 2015 roku, kiedy to spodziewamy się premiery systemu Windows 9.

I tu pojawia się drugi ciekawy wątek: kwestia ceny nowego systemu. Jak twierdzi Mary Jo Foley, bardzo prawdopodobna będzie "promocja", która umożliwi bezpłatny update starszych wersji "okienek" (włącznie z XP!) do Windows 9. Nie będzie to zatem oferta skierowana do wszystkich, ale liczba użytkowników, którzy się do takiej promocji kwalifikują, jest oczywiście ogromna.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Smartwatch HP będzie po prostu piękny

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (371)