Windows 8 dopilnuje, by twoje pliki były bezpieczne

Windows 8 dopilnuje, by twoje pliki były bezpieczne
Źródło zdjęć: © chip.pl

12.07.2012 10:30

Wszyscy od lat trąbimy: „rób kopie zapasowe!”, a większość z was i tak to ignoruje. W efekcie, w razie awarii lub kradzieży sprzętu, wiele osób traci bezpowrotnie swoje cenne dane. Windows 8 będzie minimalizował straty.

W Windows 8 zostanie zaimplementowany mechanizm o nazwie File History, który będzie się starał o to, by wyznaczone przez każdego użytkownika pliki były jak najlepiej chronione. Co godzinę, jeżeli funkcja zostanie włączona, system będzie sprawdzał Biblioteki użytkownika, Pulpit, Ulubione i Kontakty, żeby otrzymać informację, czy nic nie zostało zmienione. Jeżeli były zmiany, zostaną one naniesione na kopię zapasową umieszczoną w wyznaczonej wcześniej przez użytkownika lokalizacji.

Mechanizm ma w minimalny sposób wpływać na wydajność komputera. Ma wstrzymywać swoje działanie w momencie, kiedy komputer jest zamykany, usypiany lub obciążony innym zadaniem, i wznawiać je w momencie, kiedy będą do tego odpowiednie warunki.

File History będzie mocno konfigurowalny. Będzie można zdecydować jak długo trzymać kopie zapasowe i ile miejsca użytkownik chce na nie przeznaczyć. Będzie też współpracował z mechanizmem Storage Spaces.

File History będzie mógł być wykorzystany, by chronić nie tylko pliki użytkowników, ale również i sam system. Microsoft tego jednak nie rekomenduje: tym będzie zajmować się, jak zawsze, mechanizm Kopia zapasowa Windows.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)