Windows 7 w styczniu 2010?

Windows 7 w styczniu 2010?
Źródło zdjęć: © IDG

25.06.2008 11:30, aktual.: 25.06.2008 15:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft udostępni system operacyjny znany obecnie pod roboczą nazwą Windows 7 ( następca Visty ) w styczniu 2010 r. - poinformował w e-mailu wysłanym do klientów koncernu Bill Veghte, jeden z wiceprezesów firmy z Redmond.

Wiadomość zatytułowana jest "An Update on the Windows Roadmap" i zawiera uaktualnione informacje na temat planów produktowych Microsoftu na najbliższe lata. _ "Sygnalizowaliście nam, że oczekujecie bardziej regularnych, aktualnych informacji o planowanych przez nas premierach produktów" _ - wyjaśnia powód wysłania wiadomości Veghte.

Wiceprezes koncernu zadeklarował też, że obecnie najbardziej prawdopodobną datą premiery kolejnej wersji Windows - Windows 7 - jest styczeń 2010 r. ( lub termin bardzo bliski temu ). Stwierdzenie to było częścią akapitu, w którym wyjaśniano zasady wycofania z rynku systemu Windows XP ( co nastąpić ma z końcem bieżącego miesiąca ).

_ "Chcieliście wiedzieć m.in. czy wraz z premierą kolejnej wersji Windows będziecie mieli do czynienia z jakimiś problemami z kompatybilnością z obecnymi programami ( podobnie, jak to było po premierze Visty )" _ - napisał Bill Veghte. Przedstawiciel Microsoftu wyjaśnił, że podczas prac nad Windows 7 developerzy koncernu wykorzystują te same technologie, które znalazły się w Viście - więc firmy, które teraz "przesiadły się" na następcę Visty nie będą miały żadnych problemów z migracją do Windows 7. _ "Robimy wszystko, by migracja z Visty do Windows 7 była możliwe najłatwiejsza" _ - tłumaczył Veghte.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)