Windows 7 - światowa prapremiera już jutro na MTS 2009!

Windows 7 - światowa prapremiera już jutro na MTS 2009!

Windows 7 - światowa prapremiera już jutro na MTS 2009!
Źródło zdjęć: © Microsoft
29.09.2009 10:57

Już jutro podczas pierwszego dnia Microsoft Technology Summit 2009 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się światowa prapremiera finalnej wersji najnowszego systemu operacyjnego Microsoft - Windows 7

To jeden z najważniejszych punktów programu tegorocznej, czwartej już edycji MTS. Poza prezentacją najnowszej wersji najpopularniejszego systemu operacyjnego na świecie, program MTS obejmuje pokazy innych technologii Microsoft, które wkrótce pojawią się na rynku oraz przykłady ich zastosowań w środowisku biznesowym, programistycznym i konsumenckim, np. Windows Server 200. R2.

Obraz

Nowy Windows 7 to krok w kierunku uczynienia z komputera prawdziwego centrum multimedialnego. Przebudowany interfejs, pasek zadań jest nie tylko przyjemniejszy dla oka, ale także o wiele bardziej funkcjonalny. To właśnie zwiększenie funkcjonalności oraz bezpieczeństwa użytkownika przyświecało pracom nad Windows 7. Od teraz praca na wielu dokumentach stanie się prawdziwą przyjemnością, do czego przyczyni się na przykład funkcja Aero Snap - przeciągnięcie myszką miniatury dokumentu do góry pulpitu spowoduje powiększenie okna, w którym ten dokument jest przedstawiony.

Windows 7 cechuje się także dynamicznym dostosowywaniem do możliwości komputera. Jest to szczególnie istotne, gdy zostanie on zainstalowany na starszych komputerach lub na netbookach. Windows 7 ułatwia także współpracę z urządzeniami zewnętrznymi podłączonymi do komputera grupując je wszystkie w jednym miejscu.

Zmiany objęły także Windows Media Player, który w swojej dwunastej już wersji wspiera wszystkie najpopularniejsze kodeki, które funkcjonują na świecie, w tym divx, a także DVD i Blue-ray.

Kolejną nowością użytkową są tzw. biblioteki, które inteligentnie grupują powiązane tematycznie pliki różnego rodzaju (dokumenty tekstowe, pliki multimedialne czy arkusze kalkulacyjne) choć w rzeczywistości są one zapisane w różnych katalogach.

Microsoft Technology Summit 200. jest konferencją skierowaną do osób zawodowo zajmujących się technologiami informatycznymi, jak również do osób odpowiedzialnych za rozwój biznesu oraz do wszystkich pasjonatów nowych technologii w Polsce.

Podczas licznych sesji oraz warsztatów, prowadzonych przez specjalistów z polskiego oddziału Microsoft oraz specjalnie zaproszonych gości z Europy i Stanów Zjednoczonych, przedstawione zostaną innowacyjne rozwiązania w takich obszarach jak nowe systemy operacyjne rozbudowane o elementy wirtualizacji, rozwiązania w zakresie komunikacji i współpracy (Exchange Server i Office Communication Server) oraz modele technologii Cloud Computing (Windows Azure). Uzupełnieniem części merytorycznej konferencji będą również laboratoria komputerowe oraz Strefa Ekspertów.

W MTS 200. weźmie udział około 60 ekspertów z Polski i z zagranicy. Swój udział zapowiedzieli także przedstawiciele czołowych firm z branży IT.

Tegoroczny Microsoft Technology Summit (MTS) odbędzie się 29 i 30 września w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. MTS jest największą tego typu konferencją w Polsce, którą w zeszłym roku odwiedziło blisko 3000 osób.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)