Windows 7 RC z trojanem

Windows 7 RC z trojanem

Windows 7 RC z trojanem
29.04.2009 11:30, aktualizacja: 29.04.2009 12:15

Microsoft nie raz przestrzegał przed pobieraniem produktów z sieci bittorrent, gdyż tak naprawdę niewiadomo co to tak naprawdę jest, albo jakim modyfikacjom poddane zostały pliki. Często zdarza się, iż cyebre-przestępcy dołączają (potajemnie) złośliwy kod. Ci, którzy nie słuchali i pobrali Windows 7 RC z torrentów czeka przykra niespodzianka - w systemie tym zaaplikowano trojana!

Windows 7 RC to kompilacja oznaczona numerem 7100. Jej publiczna premiera spodziewana jest już 5 maja br. Wcześniej, bo jeszcze w tym miesiącu, znajdzie się on w rękach subskrybentów TechNet Plus i MSDN.
Pobieranie plików z sieci bittorrent, nie dość, że nielegalne, jest również bardzo niebezpieczne. Kolejne kompilacje Windows 7 są często przez użytkowników w ten sposób pobierane i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Wykorzystują to cyber-przestępcy, którzy dołączają do obrazów złośliwy kod. Microsoft oraz nasza redakcja nie raz już przestrzegała przed nielegalnym ściąganiem plików

Obraz
© Zainfekowana wersja Windows (fot. IDG)

Kandydat na wersję finalną znalazł się w sieci bittorent kilka godzin po opublikowaniu pierwszych informacji o jego dostępności dla partnerów Microsoftu i członków TAP (Technical Adoption Program). Niestety, jeden z takich obrazów, który "zadebiutował" na torrentach ma zaaplikowanego trojana, który może zainstalować się w systememie. Dotyczy to 32-bitowej edycji Windows 7 RC oznaczonej ciągiem znaków Windows7Ultimatex86RCBuild7100.4866522.

Powtarzamy po raz kolejny: nie pobierajcie nielegalnie oprogramowania z torrentów - tak naprawdę szkodzicie tylko sobie!

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (178)