Windows 7 RC: Microsoft zapowiada liczne zmiany

Windows 7 RC: Microsoft zapowiada liczne zmiany
Źródło zdjęć: © Windows

27.02.2009 16:00, aktual.: 03.03.2009 16:53

Na łamach bloga zespołu odpowiedzialnego za tworzenie Windows 7 pojawił się wpis poświęcony edycji Release Candidate. Microsoft uwzględnia opinie zgłaszane przez użytkowników wersji beta i zapowiada liczne zmiany. Szczegółowo zaprezentowano 36 modyfikacji.

Windows 7 w wersji Release Candidate zostanie udostępniony szerszemu gronu użytkowników prawdopodobnie 1. kwietnia. Microsoft wnikliwie uwzględnia opinie zgłaszane przez osoby korzystające z wersji beta i zapowiada wprowadzenie licznych zmian. Na łamach bloga zespołu odpowiedzialnego za tworzenie Windows 7 szczegółowo zaprezentowano 36 modyfikacji. Są one związane przede wszystkim z interfejsem oraz z programem Windows Media Player.

Obraz
© (fot. IDG)

Funkcja Aero Peek umożliwiająca łatwy podgląd zawartości otwartych okien została zintegrowana z mechanizmem przełączania się między aplikacjami (ALT+TAB). Dodano skróty klawiaturowe (klawisz Windows + cyfra), dzięki którym można łatwo uruchamiać programy widoczne na pasku szybkiego uruchamiania. Zmieniono sposób w jaki przyciski na pasku zadań mają przyciągać uwagę użytkownika. Migają teraz dłużej i są wyróżnione pomarańczowym kolorem. Zwiększono także ilość ikon widocznych na pasku zadań oraz pojemność listy zapewniającej szybki dostęp do plików, folderów i odnośników. Łatwiejsze będzie także dostawanie się do gadżetów, dzięki rozdzieleniu funkcji odpowiedzialnych za ukrywanie tych elementów oraz ikon na pulpicie.

Modyfikacji poddano funkcje związane z interfejsem dotykowym, wyeliminowano luki związane z mechanizmem UAC (kontrola konta użytkownika) oraz dodano funkcję umożliwiającą blokowanie komputera po upływie określonej ilości czasu bez konieczności stosowania wygaszacza ekranu. Użytkownicy notebooków docenią też łatwiejszy dostęp do profilu związanego z uzyskiwaniem maksymalnej wydajności podczas korzystania z akumulatora.

Windows Media Player zapewni obsługę większej liczby formatów stosowanych w kamerach wideo. Powinien lepiej odtwarzać radia internetowe, a ponadto ułatwi korzystanie z funkcji modyfikujących brzmienie dźwięku.

Zwiększono też liczbę obsługiwanych urządzeń, usprawniono pracę Eksploratora Windows oraz bibliotek, które podczas grupowania zasobów obsługują również dyski z systemem plików FAT32. Warto dodać, że w wersji RC skrót Win+E będzie działał tak samo jak w Viście, czyli spowoduje otwarcie okna Komputer zamiast widoku bibliotek. Należy ponadto odnotować, że zoptymalizowano wyświetlanie menu Start, tak aby na większej liczbie komputerów pojawiało się ono na ekranie w przedziale od 50 do 100 ms.
Szczegółowy opis 36 modyfikacji (w języku angielskim) można znaleźć na łamach bloga zespołu odpowiedzialnego za tworzenie Windows 7.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (89)