Windows 7 nadal sprzedaje się lepiej niż ósemka

Windows 7 nadal sprzedaje się lepiej niż ósemka

Windows 7 nadal sprzedaje się lepiej niż ósemka
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
05.12.2013 10:30

Wygląda na to, że najnowszy system Microsoftu, pomimo ogromnej kampanii reklamowej nadal ma problemy z popularnością. Niektórzy wręcz określają Windowsa 8 jako fiasko.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Wykres przedstawia szybkość z jaką oba systemy zdobywały udziały w rynku od czasu swojej premiery.

Wykres opublikowany przez portal Statista, przygotowany w oparciu o dane z Net Applications, pokazuje, że z Windowsa 8 korzysta zaledwie 9,3 proc. użytkowników komputerów. Dla porównania: z Windowsa 7. w tym samym okresie od premiery systemu korzystało dwukrotnie więcej użytkowników.

Jeszcze gorszy dla Microsoftu jest fakt, że listopadowy wzrost zanotowany przez Windowsa 8 wynosił 0.0. proc. (procent nowych użytkowników, którzy zainstalowali ósemkę w tym miesiącu). Zgadnijcie jak wypadł Windows 7? Lepiej - 0.22 proc. wzrostu.

Dla Microsoftu to prawdziwa tragedia. Nie chodzi tylko o to, że nowsza wersja Windowsa sprzedaje się gorzej niż starsza. Przypomnijmy, że Windows 8 to także "nowa filozofia" producenta, prezentowana również w mobilnym Windows Phone, jak i w konsolowym systemie Xboxa One. Następna aktualizacja o kryptonimie "Treshold" ma jeszcze bardziej zbliżyć do siebie wszystkie trzy platformy Microsoftu. Tylko co z tego, skoro użytkownicy wolą starszą wersję okienek bez Metro?

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Nowe, lepsze i wygodniejsze USB"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)