Windows 7: bezproblemowa przesiadka możliwa również z XP?

Windows 7: bezproblemowa przesiadka możliwa również z XP?

Windows 7: bezproblemowa przesiadka możliwa również z XP?
24.02.2009 21:00, aktualizacja: 25.02.2009 09:22

Do tej pory Microsoft twierdził, że aktualizacja systemu operacyjnego do najnowszej wersji Windows 7, możliwa będzie jedynie z Visty. Użytkownicy XP mieli otrzymać opcję migracji do najnowszego systemu Microsoftu jedynie dzięki ponownej instalacji całego systemu, co wymagałoby wykonania kopii zapasowej danych znajdujących się na dysku. Jednak może się okazać, że użytkownicy XP nie będą musieli się aż tak gimnastykować.

Serwis Betanews opublikował artykuł, w którym opisuje sztuczkę umożliwiającą zainstalowanie aktualnej wersji testowej systemu Windows 7 na komputerze pracującym pod kontrolą XP. Eksperyment został przeprowadzony na sprzęcie z uruchomionym wirtualnym dyskiem twardym. W pierwszej kolejności na dysku został zainstalowany Windows XP Professional z dodatkiem Service Pack 1. Co ważne, zainstalowany został również pakiet Office 2007. Próba pobrania wersji testowej Windows Vista zakończyła się niepowodzeniem, gdyż taka wersja systemu nie jest już dostępna na serwerach Microsoftu.
W związku z tym redaktorzy serwisu Betanews wykorzystali promocyjny egzemplarz Windows Vista Ultimate, który otrzymali na jednej z konferencji prasowych Microsoftu. Aktualizacja systemu z XP do Vista ( Ultimate - jedyna wersja dostępna w opcjach ) przebiegła bez większych problemów. Następnie spróbowano dokonać aktualizacji systemu do najnowszej wersji testowej Windows 7. Według informacji podanej w w/w serwisie taka aktualizacja również przebiegła bez problemu. Po niej nastąpiło wpisanie kodu aktywacyjnego Windows 7. W ten sposób możliwa była do przeprowadzania aktualizacja systemu z XP do 7. Również pakiet Office miał działać bez problemu na nowej wersji systemu.
Jak więc wynika z testu przeprowadzonego przez serwis, użytkownicy systemu XP mają na chwilę obecną możliwość aktualizacji swojego system XP do najnowszej wersji, 7. Aby dokonać tego w całkowicie legalny sposób ( wszak wersja testowa Vista jest już niedostępna ), wystarczy pożyczyć oryginalny krążek z tym systemem np. od kolegi. Po aktualizacji Windows XP do Vista przez 30 dni możemy cieszyć się w pełni legalnym oraz w pełni funkcjonalnym następcą XP. Ten właśnie czas powinien zostać przez nas wykorzystany na aktualizację systemu do najnowszej wersji 7, bez żadnego uszczerbku dla zainstalowanych na naszym dysku aplikacji.
Warto przy tym zaznaczyć, że ten sposób aktualizacji systemu uchroni nas przed koniecznością czyszczenia całego dysku twardego czy też zakupem dodatkowej licencji dla Windows Vista. Mamy również nadzieję, że do czasu wydania oficjalnej wersji Windows 7, sztuczka ta nie zostanie przez Microsoft zablokowana.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)