Windows 10: Microsoft usunął "X" z okna aktualizacji

Windows 10: Microsoft usunął "X" z okna aktualizacji
Źródło zdjęć: © Microsoft

06.06.2016 11:27, aktual.: 06.06.2016 13:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W sieci pojawiły się zrzuty ekranowe sugerujące, że okno zachęcające do aktualizacji systemu nie pozostawia już użytkownikowi żadnego wyboru.

W pewnym sensie najnowsza zmiana (o ile takowa nastąpiła, bo zmuszeni w tym momencie jesteśmy jedynie do bazowania na doniesieniach innych użytkowników) nic już tak naprawdę nie zmienia. Jak pisaliśmy poprzednio, kliknięcie w "X" zamykający okno aktualizacji i tak było już traktowane przez Microsoft jako zgoda na jej dokonanie. Więc jeśli teraz "X" zniknął, to przynajmniej sprawa jest jasna i nikt nie może zarzucić firmie Microsoft jakiegoś oszukiwania.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Oszustwa nie ma, za to ciężko już mówić o jakimkolwiek zachęcaniu do aktualizacji systemu Windows 7 czy 8.1 do Windows 10. To już jest po prostu zmuszanie, aktualizacja gwałtem i na siłę.

Jedyne, co jeszcze może określić użytkownik komputera, to termin, w jakim jego system zostanie zaktualizowany. Wybór nie jest przy tym duży ? albo teraz, albo później, ale to później oznacza termin odległy maksymalnie o pięć dni. I bardzo ważne: jeśli określimy ten termin, to nie da się go już zmienić. Nie włączanie w wyznaczonym terminie komputera też nie pomoże ? zostanie zaktualizowany przy pierwszym późniejszym uruchomieniu.

Jeśli któremuś z was również wyświetliło się okno zachęcające do aktualizacji (GWX, Get Windows 10) w nowej formie bez "X", to prosimy o sygnał potwierdzający. I choć ogólnie zachęcamy zawsze do aktualizacji systemu, nie podoba nam się sposób, w jaki Microsoft zmusza do tego użytkowników. Dlatego przypominamy też o istnieniu narzędzi blokujących aktualizację, takich jak Never 10.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Windows 10: Microsoft usunął "X" z okna aktualizacji

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)