Wiemy, które wersje iPhone'a 7 wejdą do sprzedaży

Wiemy, które wersje iPhone'a 7 wejdą do sprzedaży
Źródło zdjęć: © chip.pl

21.08.2016 17:23, aktual.: 08.09.2016 08:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiele osób nie wie, o co chodzi z wieloma wersjami nowego iPhone'a 7. Miałby być dwie, potem mówiono już o trzech - iPhone 7, iPhone 7 Plus, a także iPhone 7 Pro. Wiemy już, skąd to całe zamieszanie.

Przed tegoroczną premierą Apple przygotowało sprytny plan, który obejmował scenariusze przygotowane na każdą ewentualność. Od początku zakładano dwie rzeczy: ma się pojawić wersja iPhone'a 7 wyposażona w podwójny moduł aparatu na tylnej ściance oraz - o ile to możliwe - dostępne mają być "tradycyjnie" dwie wersje nowego telefonu, mniejsza i większa.

Skąd zatem większy iPhone 7, wyposażony w pojedynczy moduł fotograficzny? Ano stąd, że Apple nie było pewne możliwości produkcyjnych dostawcy części do podwójnego aparatu. Pesymistyczny scenariusz zakładał więc wypuszczenie na rynek modelu iPhone 7 z mniejszym ekranem, oraz dwóch odmian większego modelu: popularnego iPhone 7 Plus (z pojedynczym aparatem) i elitarnego iPhone 7 Pro (z podwójnym ekranem), produkowanego w stosunkowo niedużych ilościach.

Na szczęście wygląda na to, że zrealizowany zostanie jednak wariant optymistyczny: mniejszy iPhone 7 wyposażony zostanie w pojedynczy aparat, zaś większy w podwójny. Nie będzie więc elitarnego iPhone 7 Pro, podwójny moduł fotograficzny trafi po prostu do iPhone'a 7 Plus.

Na marginesie jednak warto dodać, że być może... w ogóle nie doczekamy się iPhone'a 7 w tym roku. Dwa modele, które pokazane zostaną być może już 7 września, nosić mogą nazwy iPhone 6SE i 6SE Plus. Taki scenariusz jest mało prawdopodobny, ale Apple podobno zastanawiało się nad zachowaniem nazwy iPhone 7 na model wprowadzający więcej spektakularnych zmian, szykowany na przyszłoroczne 10-lecie produkcji tych telefonów.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Nvidia GTX 1080 świetnie nadaje się do łamania haseł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)