Wielkie zwolnienia w Microsofcie! Koniec marzeń o Nokii z Androidem

Wielkie zwolnienia w Microsofcie! Koniec marzeń o Nokii z Androidem
Źródło zdjęć: © Marcin Wichary / flickr.com / CC

18.07.2014 13:27, aktual.: 18.07.2014 13:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Garść smutnych wiadomości z obozu Microsoftu. W opublikowanym dziś, specjalnym oświadczeniu prasowym szefowie giganta z Redmond oficjalnie poinformowali o planach wdrożenia planu restrukturyzacji firmy obejmującego zwolnienie nawet 18 000 jej dotychczasowych pracowników.

Co raczej mało zaskakujące działem, który zdecydowanie najbardziej odczuje planowane cięcia, będzie świeżo wchłonięta dywizja Nokii ds. urządzeń i serwisów, gdzie pracę straci około 1. 500 osób z zarówno wysokich, jak i mniej prestiżowych stanowisk. W rozesłanym niedawno, wewnętrznym mailu do swych podwładnych, CEO Microsoftu, Satya Nadella, zdradził, że posunięcie to ma przyczynić się do sprawniejszego wykonania przez firmę „kroku naprzód” i powinno pozwolić poszczególnym zespołom pracującym w jej ramach na o wiele swobodniejsze działania.

Przy okazji Nadella zdradził, że gigant z Redmond najprawdopodobniej niebawem zakończy produkcję smartfonów z serii Nokia X, które –. przynajmniej w pewnej części – zostaną przekształcone w tanie urządzenia z Windowsem Phone (zapewne w wersji 8 lub 8.1). Tym samym, staną się one po prostu częścią dobrze wszystkim znanej, flagowej rodziny smartfonów firmy – Lumia. Większa rewolucja ominie ponoć dywizje zajmujące się rozwojem konsoli Xbox i oraz tabletów Surface, które mają zwyczajnie kontynuować pracę w dawno wyznaczonym kierunku.

Zdaniem szefa Microsofut, wykonane cięcia przyczynią się do potrzebnej reorganizacji firmy, umożliwiającej jej realizację celów dotyczących innowacji zarówno w dziedzinie urządzeń mobilnych, jak i usług chmurowych. Przede wszystkim z pewnością chodzi jednak o zwyczajne, zrozumiałe oszczędności.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)