Wielkie odliczanie Apple do 10 miliardów

Wielkie odliczanie Apple do 10 miliardów

Wielkie odliczanie Apple do 10 miliardów
Źródło zdjęć: © Apple
12.02.2010 16:30, aktualizacja: 14.02.2010 17:59

W siódmym roku po otwarciu internetowego sklepu iTunes, Apple będzie świętować pobranie 10-miliardowego utworu. Uruchomiono już odliczanie.

Pierwszy miliard utworów pobrano z iTunesa w 9 miesięcy po jego uruchomieniu. Pobranie 5-miliardowej piosenki świętowano w 200. r., teraz odliczany jest czas dzielący iTunes od 10-miliardowego pobrania.
W związku z tym Apple ogłosił konkurs o nazwie "Countdown to 10 Billion Songs", w którym do wygrania jest karta z 1. tys. dolarów na koncie. Warunek jest jeden - trzeba pobrać dziesięciomiliardowy utwór.
Na uruchomionym na stronie iTunes liczniku widnieje już blisko 9,9 miliarda pobranych utworów. Dzisiaj po południu czasu polskiego z iTunes w ciągu minuty pobieranych było średnio 240. piosenek.
Ufundowaną przez Apple kartę można też wygrać bez konieczności kupowania czy nawet pobierania jakiejkolwiek piosenki. Wystarczy wypełnić zamieszczony tutaj formularz.

Aby wziąć udział w konkursie trzeba ukończyć 13 lat i mieszkać w jednym z wymienionych w regulaminie państw.
Niestety, z jego lektury wynika, że nie mogą wziąć w nim udziału mieszkańcy Polski. Na liście uwzględnionych w regulaminie państw nie ma też innych krajów Europy Środkowej.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)