Wielkanoc 2020 na Youtube'ie. Msze i koncert Andrei Bocellego online z powodu pandemii koronawirusa

Wielkanoc 2020 na Youtube'ie. Msze i koncert Andrei Bocellego online z powodu pandemii koronawirusa
Źródło zdjęć: © iStock.com

09.04.2020 17:48, aktual.: 09.04.2020 19:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wielkanoc 2020 będzie z powodu pandemii koronawirusa całkowicie inna niż we wszystkich poprzednich latach. Jednak wiele organizacyjni religijnych, artystów i duchownych stara się wyjść naprzeciw potrzebom wierzących i pomóc im poprzez sieć przeżyć duchowo ten czas.

Z pomocą przychodzi m.in. kanał Wiadomości Watykańskich w serwisie YouTube, gdzie Watykan transmituje na żywo nabożeństwa Wielkiego Tygodnia z Bazyliki Świętego Piotra, w tym uroczystą mszę w Niedzielę Wielkanocną o godz. 11:00 i błogosławieństwo Urbi et Orbi.

Także wiele polskich kościołów prowadzi już swoje transmisje. W Wielki Piątek, Wielką Sobotę i Niedzielę Wielkanocną będzie można uczestniczyć w liturgiach transmitowanych m.in. przez Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze, Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej, Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, Archidiecezji warszawskiej czy Świątyni Opatrzności Bożej i Parafii św. Dominika w Warszawie.

Pełna lista mszy online znajduje się na stronie Episkopatu Polski, który zachęca także do brania udziału w akcji: #Krzyz, #Swieconka, #Wielkanoc. Pod tymi hasztagami w Wielki Piątek, Wielką Sobotę i Niedzielę Wielkanocną internauci będą publikowali materiały związane z Triduum Paschalnym.

Wielkanoc 2020 - koncert Andrea Bocellego na żywo w Niedzielę Wielkanocną

W niedzielę 12 kwietnia o godzinie 19:00 serwis YouTube pokaże na żywo koncert słynnego włoskiego tenora Andrei Bocelliego, który wystąpi solo w historycznej Katedrze Duomo w Mediolanie we Włoszech. Będzie to oczywiście występ bez udziału publiczności. Wydarzenie ma być przesłaniem nadziei dla Włoch i całego świata.

Koncert będzie można obejrzeć na oficjalnym kanale artysty.

Wielkanoc 2020 - twórcy z serwisu YouTube przychodzą z pomocą duchową

Niedawno uruchomiony został specjalny kanał YouTube Polska, na którym portal umieszcza tematyczne playlisty.

W tym tygodniu pojawi się również playlista "Rozwijaj się duchowo #zemną", na której będzie można znaleźć filmy z kanałów takich jak: Langusta na palmie, dominikanie.pl czy Maskacjusz TV. Ich twórcy dzielą się tam m.in. rekolekcje, biblijne komentarze, konferencje czy homilie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)