Wielka wygrana Apple z Samsungiem... w ojczyźnie Samsunga

Wielka wygrana Apple z Samsungiem... w ojczyźnie Samsunga
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

14.02.2012 08:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Symboliczne zwycięstwo Apple nad Samsungiem na jego rodzimym terenie. Amerykańskiej firmie właśnie udało się przekroczyć okrągły milion sprzedanych iPadów w Korei Południowej. Apple jest tym samym wiodącym sprzedawcą tabletów w ojczyźnie Samsunga.

Najpopularniejszą wersją są te najtańsze wyposażone tylko w Wi-Fi, jak donosi Korea Herald składają się na 2/3 wszystkich sprzedanych modeli iPada, co oznacza, że Koreańczycy raczej unikają wykupywania osobnych planów taryfowych.

Tylko w zeszłym roku Apple sprzedał w Korei Południowej 70. tys. urządzeń. To ogromna liczba, która musi frustrować zarząd Samsunga, który do tej pory szczycił się dobrymi wynikami na swoim podwórku.

Przypomnijmy, że między firmami toczy się zażarta wojna patentowa, którą Samsung też na razie przegrywa. Nie udało mu się uchylić zakazu sądowego sprzedaży tabletu Galaxy Tab 10.1 w Niemczech.

Niedługo kolejna runda starcia. Lada dzień Apple pokaże światu nowego iPada 3. a Samsung podobno pracuje nad największym, bo o ekranie aż 11,6 cala, tablecie jaki do tej pory wprowadzono na rynek.

Co wybieracie?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)