Trwa ładowanie...
d304d0g

Wielka rocznica na polskim YouTube. "Jestem hardkorem" ma już 10 lat

Dziesięć lat temu opublikowano film, który przeszedł do historii polskiego internetu. "Jestem hardkorem", czyli historia osiedlowego wspinacza, trafiła na YouTube 24 marca 2009 roku. Kiedy obejrzycie wideo dzisiaj będziecie zdziwieni, że nagranie nie jest dużo starsze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Jestem hardkorem" na YouTube ma już 10 lat
"Jestem hardkorem" na YouTube ma już 10 lat (YouTube)
d304d0g

"Urwiesz mi od internetu", "nie weszłeś!", "jestem hardkorem, jestem kaskaderem!", "mam na to certyfikaty cztery" - to fragmenty, które w pewnych kręgach stały się kultowe. Właśnie świętujemy rocznicę, bo 24 marca 2009 film "Jestem hardkorem" pojawił się na YouTube:

Dlaczego historia osiedlowego kaskadera, wspinającego się po kablu "od internetu", szturmem zawładnęła polskim internetem? Do dziś trudno wytłumaczyć fenomen tego filmu. Ale to jeden z tych materiałów, którym zachwycała się Polska, kiedy YouTube u nas raczkował. Pamiętacie inne kultowe filmy?

d304d0g

10 lat w świecie technologii to dużo. Widzimy to nie tylko po urządzeniach, których dekadę temu nie mieliśmy, czy wyznaczających trendy firmach - 10 lat temu nie mieściły się nawet w TOP 10 najważniejszych marek.

O tym, jak czas pędzi, świadczy chociażby właśnie "Jestem hardkorem". Kiepska jakość dźwięku, jeszcze gorsza rozdzielczość - kiedyś komórki nie nagrywały tak dobrze, jak teraz. Kiedy odpaliłem dzisiaj "Jestem hardkorem" byłem lekko zdziwiony. Myślałem, że film jest dużo starszy. Właśnie to sugeruje jego jakość.

Czytaj też: Gracjan Roztocki i filmy nagrywane lokówką. Tak wyglądał YouTube 10 lat temu

Okrągłe urodziny "Jestem hardkorem" to dobra okazja, by zauważyć, jak zmienił się polski YouTube. Kiedyś śmieszył Polskę osiedlowy wspinacz i wściekła sąsiadka, rzucająca przekleństwami. Dziś na YouTube znajdziemy profesjonalne treści, z powalającą jakością i fachowym wykonaniem. Nie ma wątpliwości - poszło to w dobrą stronę.

d304d0g

Podziel się opinią

Share
d304d0g
d304d0g
Więcej tematów