Wiele wskazuje na to, że Google chce zrezygnować z jednej z najlepszych funkcji Androida - asystenta Google Now

Wiele wskazuje na to, że Google chce zrezygnować z jednej z najlepszych funkcji Androida - asystenta Google Now
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

22.09.2016 11:16, aktual.: 22.09.2016 17:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google Assistant zadebiutował wraz z Google Allo, więc Google Now nie jest już potrzebny. Tak należy rozumieć plany Google.

Google Now to głosowy asystent, za pomocą którego mogliśmy wyszukać interesujące nas rzeczy, nastawić budzik czy wyznaczyć drogę do domu. Co ważne, aplikacja rozumiała nasz język, więc mogliśmy z niej wygodnie i naturalnie korzystać. Oczywiście polskie komendy były mocno ograniczone względem angielskiej wersji aplikacji, ale Now rozumiał, gdy zapytaliśmy o hasło, chcieliśmy wysłać mail czy poprosić o zrobienie zdjęcia. To już coś.

Wygląda jednak na to, że Google z asystenta Google Now chce zrezygnować. Z bety Google Search zniknęły niemal wszystkie rzeczy związane z Now. Na przykład funkcja “Now On Tap”. to teraz “Screen search”. Niby nic, a jednak świadczy o tym, że Now nie jest już potrzebne. I powoli umiera.

Wygaszanie Google Now na pewno ma związek z premierą komunikatora Google Allo. A raczej z działającym w nim świetnym asystentem, którego już przetestowaliśmy. Funkcje Google Now i Google Assistant się pokrywają, więc najprawdopodobniej Google chce zrezygnować z tego pierwszego, by postawić na nowsze rozwiązanie. Tym bardziej że Google Assistant lepiej opisuje możliwości sztucznej inteligencji niż Google Now, co chyba przyzna każdy, kto próbował z nich korzystać.

Zmiana jest więc poniekąd kosmetyczna, jednak to *w Polsce najbardziej ją odczujemy. *Komendy głosowe i teksty po polsku, które Google Now rozumiał, dla nowego asystenta wciąż są czarną magią. I nie wiadomo, kiedy się to zmieni. Jeśli więc Google najpierw pozwoli Now całkowicie umrzeć, zanim Google Assistant nauczy się polskiego, zostaniemy bez bardzo ciekawej i przydatnej opcji, jaką jest rozumienie polskich komend głosowych.

_ ab _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)