Trwa ładowanie...
d1bmdal

Wiedźmin. Zaskakująca reakcja fanów wiedźmińskiej sagi

Fani prozy Sapkowskiego oceniają pierwszy sezon serialu Netflixa odmiennie niż krytycy. Podczas gdy ci drudzy zrecenzowali "Wiedźmina", jako co najwyżej średnio udaną próbę wypełnienia luki po "Grze o Tron", miłośnicy uniwersum reagują dużo pozytywniej. I mają innego aktorskiego faworyta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fani wiedźmińskiej sagi mają swojego aktorskiego faworyta.
Fani wiedźmińskiej sagi mają swojego aktorskiego faworyta. (Materiały prasowe)
d1bmdal

Na facebookowej grupie o nazwie "Jak będzie w Kaer Morhen", która skupia fanów wiedźmińskiej sagi, po obejrzeniu pierwszych odcinków dominują raczej pozytywne (choć nie bezkrytyczne) opinie.

– Co prawda jestem dopiero w połowie, ale oglądam z zaciekawieniem. Pozytywne odczucia, a rzeź w Blaviken sprawiła, że nieintencjonalnie wydałem okrzyk zadowolenia – pisze jeden z grupowiczów.

Entuzjazm jest przeplatany bardziej stonowanymi ocenami.

– Mocne 6/10, szału nie robi, ale można obejrzeć do obiadu – brzmi inna opinia.

d1bmdal

W ankiecie, w której członkowie grupy odpowiadali, jak oceniają netflixowego Wiedźmina po pierwszych odcinkach, zdecydowana większość zaznaczyła odpowiedź "zaje* * * ".

Na drugim miejscu znalazło się "bez szału, ale ujdzie".

Czytaj też: Wiedźmin: Cavill zbyt muskularny na Geralta? Polski mistrz miecza odpowiada

Nie Cavill, a… Batey

Jeśli chodzi o wrażenia pod względem aktorskim, to w przeciwieństwie do opinii krytyków, którzy wychwalają Cavilla, największe pochlebstwa wśród fanów zgrania Joey Batey.

– Joey Batey to będzie największy wygrany tego serialu, uwielbiam tego Jaskra – brzmi post grupowicza. Wtórują mu inni, mówiąc, że Batey to "idealny Jaskier", "Jaskier genialny" i jego rola to "naprawdę świetna robota"

Czytaj też: Oby Sapkowski wziął pieniądze z góry, bo Netflix zarżnął "Wiedźmina"

d1bmdal

Podziel się opinią

Share
d1bmdal
d1bmdal
Więcej tematów