Więcej rozrywki i bezpieczeństwa w ultrabookach

Więcej rozrywki i bezpieczeństwa w ultrabookach

Więcej rozrywki i bezpieczeństwa w ultrabookach
16.01.2012 12:18, aktualizacja: 16.01.2012 14:36

Podczas zakończonych 13 stycznia targów CES Intel pokazał technologie, które pozwalają konsumentom na bezpieczniejszą pracę z Ultrabookami, skupiając się na ochronie, zapobieganiu atakom i przywracaniu danych. Obok tego, pokazano technologię Intel Insider, która zwiększa możliwości rozrywki w tej nowej kategorii komputerów przenośnych.

Technologie Intel Identity Protection oraz Intel Anti-Theft są preinstalowane w ultrabookach, dając pewność, że ich użytkownicy dysponują środkami ochrony, które zwiększają bezpieczeństwo danych i zasobów przechowywanych w urządzeniach, ale także pracy online.

Intel Identity Protection:
Celem Intel Identity Protection jest zapewnienie bezpieczniejszych zakupów online, gier lub transakcji bankowych. Dzięki Identity Protection agent rozliczeniowy, bank, sklep internetowy, serwis społecznościowy albo witryna dla graczy mogą nawiązać zaufaną relację z ultrabookiem i zabezpieczyć transakcje przed oszustwami oraz złośliwym oprogramowaniem.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Technologia ta używa uwierzytelniania dwuczynnikowego, na poziomie chipu, które działa podobnie jak tokeny sprzętowe, a także sprzętowej ochrony ekranu, przez co eksperci uważają ją za rozwiązanie bezpieczniejsze od uwierzytelniania czysto programowego.

Technologia Intel Anti-Theft:
Intel Anti-Theft pomaga zapobiegać kradzieży danych i zasobów. Jeśli ultrabook zostanie skradziony, może zablokować się automatycznie albo konsument może poprosić dostawcę usług o zablokowanie systemu. Jeśli urządzenie się odnajdzie, dostawca usług może włączyć je ponownie.

Intel Insider
Intel Insider to natomiast sprzętowa funkcja procesorów Intel Core drugiej generacji, która pozwala internetowym dostawcom treści oferować filmy wysokiej rozdzielczości (HD) i treść telewizyjną 1080. użytkownikom ultrabooków, notebooków i komputerów stacjonarnych.

W tym roku Delivery Agent zintegruje technologię Intel Insider z całą swoją platformą handlową, m.in. z zastrzeżoną funkcją kontekstowego mapowania produktów, która umożliwia widzom kupowanie produktów związanych z oglądaną treścią. Ponadto, użytkownicy zyskają dostęp do Delivery Agent TV Wallet, mechanizmu transakcyjnego używanego przez największe firmy medialne do przetwarzania wieloplatformowych transakcji powiązanych z ich treściami rozrywkowymi. Te dwie funkcje, w połączeniu z technologią Intel Insider, pozwolą na pobieranie treści telewizyjnej w pełnej rozdzielczości 1080. HD na ultrabooki, notebooki i komputery stacjonarne z procesorami Intel Core drugiej generacji, a także na kupowanie za pośrednictwem TV Wallet produktów powiązanych kontekstowo z oglądanym programem.

Intel i Delivery Agent zapewnią też atrakcyjną obsługę dwóch ekranów, kiedy urządzenie Intel Insider zostanie podłączone do telewizora przez kabel HDMI lub bezprzewodowo za pomocą technologii Intel Wireless Display (WiDi). Odtwarzacz mediów Delivery Agent, wykorzystujący technologię Intel Insider, będzie wyświetlał odpowiednie informacje o produktach i programach na monitorze komputera, jednocześnie odtwarzając treść w rozdzielczości 1080. na ekranie telewizora.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)