Wi-Fi szkodzi drzewom?

Wi-Fi szkodzi drzewom?

Wi-Fi szkodzi drzewom?
Źródło zdjęć: © Gizmodo
22.11.2010 10:33

Promieniowanie miejskich internetowych sieci bezprzewodowych może zakłócać wzrost drzew, prowadzić do nadmiernego pękania ich kory i obumierania liści. Już czujecie się winni? Chwileczkę, trzeba dowiedzieć się więcej.

W holenderskim mieście Alphen aan den Rijn zauważono, że u 7. procent drzew można zauważyć dziwne narośle, podczas gdy 5 lat temu ów problem dotyczył tylko 10 procent drzew. Władze miasta poprosiły o pomoc naukowców z Uniwersytetu Wageningen.

Przeprowadzono badanie, w którym 2. jesionów było przez 3 miesiące poddawanych różnym rodzajom promieniowania. Na liściach drzew położonych najbliżej routerów Wi-Fi pojawiło się metaliczne zabarwienie świadczące o obumieraniu skrajnych warstw tkanki okrywającej. Straszne, prawda? Badanie wskazuje także na negatywny wpływ Wi-Fi na rozrost kolb kukurydzy!

Holenderskie Antennebureau podkreśla, że to tylko jedno badanie, zaś inne eksperymenty nie dowodziły szkodliwości Wi-Fi.

Nie należy więc wpadać w panikę, ale jeśli posiadacie pole kukurydzy, lepiej umieścić router z dala od roślin. Na wszelki wypadek.

wydanie internetowe www.gizmodo.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)