WhatsApp ma już miliard użytkowników i szyfrowanie

WhatsApp ma już miliard użytkowników i szyfrowanie

WhatsApp ma już miliard użytkowników i szyfrowanie
Źródło zdjęć: © flickr / Álvaro Ibáñez / CC BY 2.0
06.04.2016 12:35, aktualizacja: 06.04.2016 13:40

WhatsApp to druga po Facebooku największa na świecie sieć społecznościowa / komunikator. Od teraz wiadomości i pliki przez nią przesyłane będą szyfrowane.

WhatsApp to obecnie najpopularniejszy komunikator mobilny, który w październiku 201. został kupiony przez Facebooka za 19 miliardów dolarów. Dzięki temu imperium Zuckerberga ma w swoim rękawie dwa najpopularniejsze komunikatory mobilne: Facebook Messenger oraz WhatsApp.

Szyfrowanie w aplikacji WhatsApp obejmuje zarówno indywidualne czaty, jak i czaty grupowe, połączenia głosowe, notatki głosowe i wszelkiego rodzaju pliki przesyłane pomiędzy użytkownikami. Co ważne, dostępne jest nie tylko dla posiadaczy urządzeń z Androidem czy iOS-em, ale na wszystkich platformach wspieranych przez WhatsAppa: Windows, S60. BlackBerry OS czy nawet S40.

Od teraz nikt nie będzie w stanie przechwycić czatu czy połączenia głosowego, a dostępu do nich nie będzie miał nawet sam WhastsApp i jego właściciel Facebook. O ile najpierw takowe szyfrowanie włączymy na karcie danego kontaktu.

Przy okazji WhatsApp pochwalił się swoimi statystykami. Obecnie co miesiąc z usługi korzysta ponad 1 mld użytkowników z całego świata, co czyni komunikator największą tego typu platformą po Facebooku (1,5 mld).

ag

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)