We Wrocławiu rusza budowa fabryki lodówek za 56 mln euro

We Wrocławiu rusza budowa fabryki lodówek za 56 mln euro

We Wrocławiu rusza budowa fabryki lodówek za 56 mln euro
Źródło zdjęć: © Adam Hawelej / PAP
06.09.2013 15:07

Grupa Fagor, do której należy firma FagorMastercook oraz Haier stworzyły spółkę join venture, która będzie nadzorować budowę i rozwój nowej fabryki chłodziarko-zamrażarek we Wrocławiu. Inwestycja warta jest 56 milionów euro.

W ramach spółki join venture, należącej w 5. procentach do chińskiej marki Haier i w 49 procentach do Fagor, firmy zainwestują w polską fabrykę. Docelowo na inwestycję może być przeznaczonych 70 mln EUR. Zakończenie budowy fabryki i uruchomienie produkcji zaplanowane jest na czerwiec następnego roku. Planowane jest zatrudnienie 500 osób, a w perspektywie pięciu lat – 700 osób. Rekrutacja rozpocznie się jeszcze we wrześniu.

Jak mówi Ireneusz Bartnikowski, Prezes FagorMastercook: „Inwestycja, która właśnie jest uruchamiana, umożliwi nam bardzo dynamiczny rozwój. Dzięki połączeniu sił nasz wrocławski zakład będzie produkować 50. tys. sztuk chłodziarko-zamrażarek rocznie, w nowoczesnej fabryce, na zaawansowanych technologicznie liniach produkcyjnych. Zakładamy, że w przeciągu pięciu lat produkcja wzrośnie do poziomu 1 mln rocznie”.

Nowa fabryka zajmie teren 7. tys. mkw., sam budynek - 34 tys. mkw. Oprócz fabryki lodówek FagorMastercook posiada we Wrocławiu fabryki: sprzętu kuchennego i pralnictwa, a także showroom o powierzchni 600 mkw.

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)