WD SmartWare - kopie zapasowe na dysku lub w chmurze

WD SmartWare - kopie zapasowe na dysku lub w chmurze

WD SmartWare - kopie zapasowe na dysku lub w chmurze
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
17.04.2013 14:33, aktualizacja: 17.04.2013 16:53

WD SmartWare Pro to nowe oprogramowanie, które umożliwi tworzenie kopii zapasowych plików na dowolnym dysku zewnętrznym USB lub w usłudze Dropbox. Dodatkowo, w przypadku skasowania pliku, jego utraty lub konieczności sięgnięcia do poprzedniej wersji, WD SmartWare Pro ma ułatwić odzyskanie i przywrócenie wcześniej skopiowanych danych

WD SmartWare Pro instalujemy zaledwie w kilku krokach. Po uruchomieniu programu i podłączeniu dysków, aplikacja prezentuje nasze pliki i katalogi w centrum sterowania, z poziomu którego można zarządzać wieloma dyskami zewnętrznymi, a także kontem Dropbox. Program jest kompatybilny nie tylko z produktami WD, takimi jak przenośne dyski My Passport czy WD Elements, ale także z pamięciami zewnętrznymi innych producentów. Dodatkowo WD SmartWare Pro bezproblemowo działa z dyskami sieciowymi WD, np My Book Live.

Aplikacja posiada funkcje umożliwiające stworzenie własnego modelu tworzenia kopii zapasowej. Backup automatyczny to funkcja, przy pomocy której kopie wykonywane są w sposób ciągły i automatyczny, a cały proces odbywa się w tle - za każdym razem gdy plik jest dodawany lub zmieniany, natychmiast jest tworzona jego kopia na dysku zewnętrznym. Druga opcja, Backup planowany umożliwia stworzenie własnego harmonogramu ochrony danych, łącznie z podaniem godziny, dnia, miesiąca wykonywania kopii zapasowej na dysku czy w chmurze. Przy pomocy WD SmartWare Pro można także kopiować na dysk zewnętrzny pliki zlokalizowane na Dropboxie.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Odzyskiwanie oraz przywracanie plików jest łatwe i szybkie. Gdy przypadkowo skasujemy ważny plik lub będziemy chcieli skorzystać z poprzedniej wersji jakiegoś dokumentu, aplikacja pomoże odzyskać plik w kilka sekund przy pomocy prostego interfejsu przywracania - program można tak skonfigurować, aby zapisywał nawet do 2. poprzednich wersji dokumentu. Sami zdecydujemy, czy chcemy odzyskać wszystkie skopiowane pliki czy tylko niektóre z nich.

Cena i dostępność
WD SmartWare Pro jest obecnie dostępny w darmowej 30-dniowej wersji próbnej. Po tym okresie, promocyjna cena standardowej licencji, dla 3 komputerów wynosi 19,9. euro (ok. 80 zł), a licencji premium (dla 10 stanowisk) - 39,95 euro (ok 160 zł). Po okresie promocyjnym sugerowana cena rynkowa wynosić będzie 29,95 euro (ok. 120 zł) za licencję standardową oraz 49,95 euro (200 zł) za wersję premium.
Oprogramowanie komputerowe w atrakcyjnych cenach. Sprawdź!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)