Ważna decyzja Lidla. Wycofuje plastikowe produkty do grillowania

Ważna decyzja Lidla. Wycofuje plastikowe produkty do grillowania

Ważna decyzja Lidla. Wycofuje plastikowe produkty do grillowania
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
Bolesław Breczko
24.04.2019 16:01

Zarząd sieci sklepów Lidl podjął decyzję o rezygnacji z plastikowych talerzy, kubków i sztućców używanych m.in do grillowania. Zastąpią je produkty wykonane z biodegradowalnych materiałów

Dzięki tej decyzji do obiegu ma trafić 140 ton mniej plastikowych śmieci. Lidl podjął decyzję wyprzedzając przepisy, które zakazują sprzedazy jednorazowych sztućców i talerzyków od 2021 roku. Sieć sklepów już w maju tego roku zrezygnuje z plastiku na rzecz materiałów biodegradowalnych.

Pod marką Grill & Fun będzie można kupic talerzyki wykonane w 100 proc. z celulozy czy kubków jednorazowych wykonanaych z celulozy i biodegradowalnego poliestru (poliaktydu) pozyskiwanego min. z kukurydzy lub buraków cukrowych. Sztućce będą wykonane natomiast z drewna lub poliaktydu z domieszką otrębów.

Ceny biodeagradowalnych talerzyków, kubków i sztućców w Lidlu to: 2,99 zł za paczkę 24 szt. talerzyków z celulozy, 5,99 zł za 24 szt. kubków jednorazowych z celulozy z dodatkiem polilaktydu, (3,99 zł za 10 szt. sztućców z polilaktydu z otrębami, 3,99 zł za 20 szt. sztućców drewnianych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)