Warszawa. Awaria sieci ciepłowniczej. Ursus z ciepłą wodą. Mokotów musi być cierpliwy

Warszawa. Awaria sieci ciepłowniczej. Ursus z ciepłą wodą. Mokotów musi być cierpliwy

Warszawa. Awaria sieci ciepłowniczej. Ursus z ciepłą wodą. Mokotów musi być cierpliwy
Źródło zdjęć: © zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
12.12.2019 11:58

Awaria sieci ciepłowniczej w Warszawie spowodowała przerwy w dostawach ciepłej wody, a także przyczyniła się do gigantycznych korków w stolicy. Ciepło dociera już prawie do wszystkich dzielnic - informuje Ratusz. W cierpliwość nadal muszą uzbroić się mieszkańcy Mokotowa.

"Spokojnie, to tylko awaria", można by skomentować awarię sieci ciepłowniczej w Warszawie, cytując tytuł kultowej amerykańskiej komedii. Mieszkańcom wielu dzielnic stolicy nie było jednak do śmiechu, gdy w środę 11 grudnia około godziny 9:45 uszkodzeniu uległa jedna z dwóch magistrali (o średnicy 1100 mm) dostarczająca ciepłą wodę z elektrociepłowni na Siekierkach. Skutki wypadku odczuli również stołeczni kierowcy, którzy utknęli w kolosalnych korkach.

Obraz
© WP.PL | Agnieszka Banaś

W związku z awarią na brak ciepłej wody mogli narzekać mieszkańcy: Wilanowa, Tarchomina, Żoliborza, Pragi Północ, Targówka, Mokotowa, Ursynowa, Śródmieścia, Białołęki, Bielan, Pragi Południe, Wawra, Woli, Bemowa, Ochoty, Włoch i Ursusa. Ruch drogowy w kierunku południowej części miasta skupiał się wyłącznie na ulicy Sobieskiego. Na Trasie Siekierkowskiej, ul. Czerniakowskiej, ul. Dolnej i ul. Chełmskiej utworzyły się gigantyczne korki.

- Wracałem z pracy prawie dwie godziny. Jechałem autobusem linii 187. Na ul. Czerniakowskiej pojazd po prostu stał. Sam odcinek pomiędzy przystankami Zaruskiego i Sielce pokonaliśmy w więcej niż godzinę. Choć mieszkam na Gołkowskiej, zdecydowałem się wysiąść o wiele wcześniej. Dzięki temu byłem w domu zdecydowanie szybciej - mówi jeden z pasażerów autobusu.

Obraz
© WP.PL | Michał Skorupka

Do wszystkich dzielnic dociera już ciepło

- Do wszystkich dzielnic Warszawy dociera już ciepło. W nocy gorąca woda popłynęła także do Ursusa. Przywrócony został również ruch na zachodniej jezdni ul. Powsińskiej, a także na ulicach Gołkowskiej i Idzikowskiego - informuje Ratusz.

Ekipy techniczne Veolii Energii Warszawa - dostawcy ciepła systemowego dla stolicy, cały czas pracują nad usunięciem wszystkich skutków awarii. Na dostawę ciepła wciąż czekają mieszkańcy bloków położonych najbliżej miejsca zdarzenia, czyli obrębu ulic: Antoniewskiej, Trasy Siekierkowskiej, Idzikowskiego, Puławskiej, Limanowskiego i Gołkowskiej. Dostawca ciepła na bieżąco informuje o zmianach związanych z awarią na stronie: energiadlawarszawy.pl, w zakładce "przerwy”.

Obraz
© WP.PL | Agnieszka Banaś

W środę 11 grudnia, około godziny 19:15 wznowiony został ruch na zachodniej jezdni ul. Powsińskiej. Otwarte zostały także ulice Gołkowska i Idzikowskiego. Dla ruchu kołowego wciąż pozostaje zamknięta wschodnia jezdnia ul. Powsińskiej, na odcinku od ul. św. Bonifacego do al. Witosa. Objazd tego fragmentu drogi został poprowadzony przez ul. św. Bonifacego, Jana III Sobieskiego do al. W. Witosa. Tym objazdem, w kierunku do centrum, kursują również autobusy linii 131, 180, 185 i 187, a także nocne N33 i N83. Linia 165 w kierunku EC Siekierki jedzie ul. Św. Bonifacego z pominięciem Powsińskiej - czytamy na stronie Urzędu Miasta.

Zmiany w funkcjonowaniu Warszawskiego Transportu Publicznego można na bieżąco śledzić na stronie: wtp.waw.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)