Walentynki 2019: zakupy w internecie. Polacy wydają coraz więcej

Walentynki 2019: zakupy w internecie. Polacy wydają coraz więcej
Źródło zdjęć: © iStock.com
Adam Bednarek

13.02.2019 13:48, aktual.: 14.02.2019 09:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z danych Mastercard wynika, że zakupy w internecie są coraz popularniejszym sposobem na to, aby zrobić prezent bliskiej osobie na Walentynki. Wydajemy w sieci większe sumy.

Walentynki 2019: prezent już nie na ostatnią chwilę

Na podstawie transakcji zrealizowanych za pomocą kart kredytowych, debetowych i prepaid w dniach od 11 do 14 lutego w okresie ostatnich trzech lat, MasterCard sprawdziło, kiedy kupowany jest prezent na Walentynki. Okazuje się, że nie na ostatnią chwilę - największa część transakcji (32 proc.) ma miejsce 11 lutego.

Prezent na Walentynki 2019 dla niej - kwiaty najczęstszym wyborem

Wydajemy coraz więcej - wartość prezentów wzrosła o 56 proc. w ciągu trzech lat. Nadal króluje klasyka w postaci kwiatów. W 2018 r. wynik był o 137 proc. wyższy niż w 2016 r. Z analiz wynika, że na bukiecie się nie kończy. O 56 proc. wzrosła liczba transakcji w restauracjach, więc romantyczna kolacja to dobry sposób na spędzenie święta. Tym bardziej że niektóre potrawy rzeczywiście świetnie sprawdzają się jako afrodyzjaki.

Kiedy są Walentynki 2019? Z wyjazdem może być problem

Okazuje się, że romantyczne wypady na kolację niekoniecznie organizowane są w miejscu zamieszkania. Mastercard wylicza, że liczba transakcji za bilety samolotowe czy kolejowe wzrosła aż o 92 proc. Wzrosły też wydatki na noclegi - o 29 proc. W tym roku może być z tym problem, bo Walentynki 2019 wypadły w czwartek, 14 lutego. Czyli ewentualny wypad za miasto wiąże się z wzięciem urlopu.

Najczęściej kupowane prezenty na walentynki według Allegro

Również Allegro nie ma wątpliwości, że Polacy pokochali Walentynki. W ciągu 2 tygodni przed 14 lutego niezwykle popularne pluszowe misie sprzedawane są w tempie jednego na dwie minuty, co daje aż 720 pluszaków na dobę. To zdecydowany hit walentynkowych zakupów - wynika z opublikowanych statystyk.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)