Wachlarzowiec olbrzymi - największy grzyb świata waży więcej niż dorosły człowiek [Wideo]

Wachlarzowiec olbrzymi - największy grzyb świata waży więcej niż dorosły człowiek [Wideo]

Wachlarzowiec olbrzymi - największy grzyb świata waży więcej niż dorosły człowiek [Wideo]
Źródło zdjęć: © Youtube.com
31.10.2019 15:39

Największy grzyb na świecie rósł w mieście Santa Lucía de Gordón w Hiszpanii. Mężczyzna, który go znalazł,przyznał, że nigdy w życiu nie widział czegoś podobnego. Wachlarzowiec olbrzymi pobił poprzedniego rekordzistę o ponad 20 kg.

Odnaleziony w Santa Lucía de Gordón w Hiszpanii wachlarzowiec olbrzymi ważył 68,8 kg i był o 23 kg cięższy od poprzedniego okazu, który zyskał miano "największego grzyba świata".

Wachlarzowca olbrzymiego znalazł profesjonalny szef kuchni - Sergio Martínez Valledor. Natknął się na niego podczas spaceru - grzyb był przyrośnięty do pnia buka. Mężczyzna podejrzewał, że to żółciak siarkowy, znany też jako "leśny kurczak", ze względu na podobny smak.

Mężczyzna zerwał gigantycznego grzyba, ale przetransportowanie go do domu okazało się nie lada wyzwaniem, ponieważ nie mieścił się w bagażniku samochodu. Największego grzyba świata można zobaczyć na poniższym nagraniu:

Jak na razie wachlarzowiec olbrzymi nie trafił do Księgi Rekordów Guinnessa, ale po zważeniu okazało się, że jest on o 23 kg cięży od dotychczasowego rekordzisty.

Wachlarzowiec olbrzymi znany jest w Polsce również jako flagowiec olbrzymi lub grzyb parkowy. Składa się z wielu połączonych wspólną podstawą kapeluszy. Występują u podstawy różnych drzew liściastych.

Wachlarzowce pojawiają się od lata do jesieni i można je spotkać na terenie Ameryki Północnej, Azji, Afryki Północnej, Nowej Zelandii oraz Europy. Możemy się również natknąć na nie w Polsce, najczęściej w parkach, stąd też jego nazwa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)