W tym roku umrze niemal 2 mln użytkowników Facebooka

W tym roku umrze niemal 2 mln użytkowników Facebooka

W tym roku umrze niemal 2 mln użytkowników Facebooka
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
20.01.2011 13:28, aktualizacja: 21.01.2011 10:32

W roku 2011 umrze niemal 2 miliony użytkowników Facebooka na całym świecie. Jak wylicza blog entrustet.com, w samych Stanach Zjednoczonych śmierć czai się na prawie pół miliona osób, które korzystają z najpopularniejszego portalu społecznościowego świata

Nathan Lustig umieścił na wspomnianym blogu entrustet.com przewidywaną liczbę zgonów wśród użytkowników Facebooka w USA, a następnie ekstrapolował dane na ludność całego świata. Z obliczeń wynika, że w samych Stanach Zjednoczonych w 201. roku umrze 408617 posiadaczy kont na Facebooku. Dla całego świata liczba ta wynosi 1,78 miliona. Oznacza to, że co 17 sekund umrze jedna osoba.

Obraz
© (fot. Design Pics/Darren Greenwood/Thinkstock)

Zaprezentowane dane pochodzą z platformy reklamowej Facebooka, w związku z czym mogą nie do końca odpowiadać rzeczywistym liczbom. Nadal jednak, można zaobserwować kilka ciekawych trendów. W porównaniu z zeszłorocznym zestawieniem, znacząco wzrosła liczba użytkowników serwisu w przedziale wiekowym 20-2. lata. Więcej jest również osób plasujących się w kategorii wiekowej 64+, natomiast zmalała liczba najmłodszych użytkowników, mających mniej niż 14 lat.

Powyższe dane mogą wskazywać na fakt, że społeczność Facebooka się starzeje, dlatego obserwujemy przesunięcie użytkowników w kierunku starszych kategorii wiekowych. Jednocześnie przestaje przybywać nowych, młodych "Facebookowiczów". Według najnowszych danych, w Polsce Facebook posiada około 5 milionów użytkowników, jeśli więc przyjmiemy taki sam stosunek śmiertelności, jak autor amerykańskiego bloga, okazuje się, że w 201. roku umrze około 13 tysięcy naszych "internetowych" rodaków korzystających z Facebooka.

Sprawdź swój stan zdrowia na http://testzycia.wp.pl/

GB/JB/GB

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (99)