W październiku nowy Windows Mobile 6.5 i telefony WindowsPhone

W październiku nowy Windows Mobile 6.5 i telefony WindowsPhone

W październiku nowy Windows Mobile 6.5 i telefony WindowsPhone
04.09.2009 13:28

Firma Microsoft Corp. poinformowała, że już 6 października pojawią się w sprzedaży pierwsze telefony WindowsPhone pracujące pod systemem operacyjnym Windows Mobile 6.5, najnowszej wersji systemu firmy Microsoft dla telefonów komórkowych.

Firma Microsoft Corp. poinformowała, że już 6 października pojawią się w sprzedaży pierwsze telefony WindowsPhone pracujące pod systemem operacyjnym Windows Mobile 6.5, najnowszej wersji systemu firmy Microsoft dla telefonów komórkowych.

Nowy system został wyposażony w intuicyjny interfejs, udoskonalone funkcje przeglądania oraz dostęp do usług, takich jak Windows Marketplace for Mobile oraz Microsoft My Phone. Aparaty telefoniczne wyposażone w Windows Mobile 6.5 otrzymały nazwę WindowsPhone.

„WindowsPhone pracujący pod Windows Mobile 6.5 to urządzenia, które sprawdza się w każdej dziedzinie życia, zapewniając użytkownikom stały kontakt z najważniejszymi dla nich ludźmi i informacjami poprzez wykorzystanie mocy komputerów, telefonów i sieci WWW”, powiedział Todd Peters, wiceprezes działu Mobile Communications Marketing Group w firmie Microsoft.

Obraz

Najważniejsi producenci telefonów budują WindowsPhone

Partnerzy z całego świata zamierzają zaktualizować lub rozszerzyć ofertę o telefony z systemem Windows Mobile 6.5.
• W Ameryce Północnej: operatorzy komórkowi — AT&T, Bell Mobility, Sprint, TELUS i Verizon Wireless oraz producenci telefonów — HP, HTC Corp., LG Electronics, Samsung i Toshiba Corp.
• W Europie: operatorzy komórkowi — Orange, Deutsche Telekom AG and Vodafone Group Plc oraz producenci telefonów — Acer, HTC, LG Electronics, Samsung, Sony Ericsson i Toshiba
• W Ameryce Łacińskiej: operator komórkowy TIM Brazil oraz producenci telefonów — HTC, LG Electronics i Samsung
• W rejonie Azji i Pacyfiku: operatorzy komórkowi NTT DoCoMo Inc., SoftBank Mobile Corp., SK Telecom, Telstra i WILLCOM Inc. oraz producenci telefonów —. Acer Inc., HTC, LG Electronics, Samsung, Sony Ericsson i Toshiba

Jeden telefon do pracy i zabawy

Telefony Windows to idealne urządzenia do pracy i zabawy, które umożliwia konsumentom korzystanie z mobilnych wersji oprogramowania znanego z komputerów PC. Przeprojektowana przeglądarka Internet Explorer Mobile zawiera nowy silnik i wbudowaną obsługę Adobe Flash Lite do lepszego renderingu stron i sprawniejszego wykonywania zadań, więc łatwiej jest zrobić więcej za pomocą telefonu, na przykład zarezerwować lot, znaleźć drogę albo opłacić rachunki. Microsoft Office Outlook Mobile zapewnia znajome, spójne wrażenia podczas czytania poczty w komputerze PC, telefonie i przeglądarce, a Microsoft Office Mobile umożliwia klientom otwieranie i edytowanie dokumentów Worda, Excela i PowerPointa bezpośrednio w telefonie. Dzięki usłudze Windows Live użytkownicy mogą kontaktować się z przyjaciółmi w jednym miejscu, bez względu na serwisy społecznościowe, do których należą —. Facebook, Twitter czy też MySpace Windows Live.

Zaawansowane usługi mobilne

WindowsPhone zadebiutują wraz z dwiema nowymi, zaawansowanymi usługami mobilnymi. Z serwisu Windows Marketplace for Mobile będzie można bezpośrednio do aparatów pobrać szeroką gamę certyfikowanych aplikacji. Natomiast bezpłatna usługa My Phone umożliwi klientom automatyczne tworzenie kopii zapasowych i synchronizowanie muzyki, zdjęć, kontaktów oraz wiadomości SMS między telefonem a siecią WWW. W ten sposób dane użytkowników będą zawsze bezpieczne.

Dostosowane wrażenia — od klawiatur do widgetów

Klienci mają do wyboru szeroką gamę modeli, od modnych urządzeń z ekranem dotykowym do telefonów z pełną klawiatury QWERTY, więc każdy z łatwością znajdzie coś dla siebie. Windows Mobile 6.5 zapewnia łatwy dostęp do aplikacji firm trzecich, takich jak Facebook, Netflix i Zagat, a ulepszony, dotykowy interfejs użytkownika pozwala klientom dostosować telefon do indywidualnych potrzeb. W nowej wersji użytkownicy mogą zmienić wygląd i styl telefonów za pomocą designerskich motywów albo osobistego tła i dostosować widoczne na ekranie głównym widgety.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)