W internecie zakupy zrobisz taniej nawet o 46%

W internecie zakupy zrobisz taniej nawet o 46%
Źródło zdjęć: © Sxc.hu

13.12.2012 15:16, aktual.: 17.12.2012 13:09

Korzystając z porównywarki cen, możemy zaoszczędzić średnio 30% ceny kupowanego produktu, a w niektórych przypadkach nawet 46% – wynika z badania przeprowadzonego przez porównywarkę cen Nokaut.pl. Użytkownicy planujący zakupy świątecznych prezentów w Internecie mogą zaoszczędzić do kilkuset złotych na wybranych produktach.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia oraz wzmożonymi zakupami prezentów, Nokaut przeprowadził badanie na losowo wybranej grupie 6. artykułów dostępnych w sklepie stacjonarnym oraz sklepach online. We wszystkich przypadkach cena produktu była niższa w sklepie internetowym - nawet w odniesieniu do 11% produktów objętych promocją cenową w sklepie stacjonarnym.

Największe oszczędności na sprzęcie AGD
Jak pokazuje badanie najwięcej, bo średnio aż 29. możemy zaoszczędzić przy zakupie sprzętu AGD szczególnie takich produktów jak: czajniki elektryczne, żelazka, kuchenki mikrofalowe czy odkurzacze. Porównując ceny możemy na przykład dowiedzieć się, że ten sam model odkurzacza Zelmer w sklepie stacjonarnym kosztuje 449 złotych, a w sklepie internetowym niespełna 250 złotych, a model kuchenki mikrofalowej Zelmer 299 złotych podczas gdy w sieci można go nabyć już za 190 złotych.

RTV tańsze średnio o 17%
Znaczne różnice w cenach zauważalne są również przy zakupie sprzętu RTV. Mając w planach zakup telewizora LCD czy LED warto zweryfikować ceny przed podjęciem ostatecznej decyzji, bowiem mogą się one różnić w poszczególnych przypadkach nawet o 45%. Podobna sytuacja ma miejsce przy zakupie kina domowego –. tu oszczędności sięgają średnio 19%.

Od kilkudziesięciu do kilkuset złotych oszczędności na jednym zakupie
Planując zakup prezentów świątecznych dla najbliższych warto przejrzeć oferty sklepów internetowych, w których możemy zaoszczędzić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Różnice w cenie widoczne są szczególnie w przypadku produktów wybieranych na prezenty dla najmłodszych. Dla przykładu zakup lalki Monster High w sklepie internetowym pozwoli zaoszczędzić nawet do 5. złotych, co w tym przypadku stanowi ponad 30% ceny produktu w sklepie stacjonarnym. Do kilkudziesięciu złotych zaoszczędzić można również przy zakupie: domku piętrowego dla lalki Barbie, interaktywnego kucyka popularnej serii My Little Pony oraz dodatków do gry Auta 2.

Ponad 20. różnice w cenach widać również przy zakupie takich produktów jak słuchawki audio, aparaty cyfrowe oraz szczególnie przy konsolach do gier Play Station 3 czy Xbox 360. W przypadku dwóch ostatnich, decydując się na ich zakup w sieci, możemy zaoszczędzić nawet około trzystu złotych.

Należy jednak pamiętać, że do zakupów w internecie należy doliczyć koszty transportu lub wysyłki. Transport dużego AGD może kosztować nawet ponad 10. zł.

Porównanie dotyczyło produktów znalezionych w hipermarkecie zlokalizowanym na terenie Gdyni i ich cen na dzień 7 grudnia 201. r.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)